Ahır ve Ağılları İçin Yenileme Fırsatı

  • Haberin Tarihi: 3 Ocak 2018
  • Bu haber 567 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ahır ve Ağılları İçin Yenileme Fırsatı

2018 yılı Ahır ve Ağıl yapımı desteği için başvurular 31 Ocak 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin 10 ile 49 baş arası büyükbaş ahır ve 100 ile 200 baş arası küçükbaş ağıl yapım projelerine % 50 hibe desteği sağlanıyor. Ahır inşaatlarında toplam yatırım tutarı 294 bin TL’ye kadar, ağıl inşaatlarında toplam yatırım tutarı ise 100 bin TL’ye kadar olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan 2018 yılı  “İnşaat ve Tesisat Analiz ve Birim Fiyatları” üzerinden hibe ödemesi yapılacak.

Yapılacak olan yeni ahır ve ağıllar İl genelinde hayvancılığın daha modern şartlarda yapılması adına önemli bir fırsat olup, hibe desteği 2018 yılında son kez uygulanmış olacak. Bu nedenle daha uygun şartlarda hayvancılık yapmak isteyen ve işletme şartları uygun olmayan çiftçilerin bu fırsatı değerlendirmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır. Ayrıca ahır ve ağıl şartları uygun olan çiftçilerin aşağıda belirtilen diğer konu başlıklarından herhangi birine müracaat edebileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekiyor.   

Yatırım Konuları şöyle:                      

10-49 başlık ahır yapımı

100-200 başlık ağıl yapımı

Gübre çukuru yapımı ve gübre sıyırıcı

Yem deposu yapımı

Slaj çukuru yapımı

Süt sağım ve soğutma sistem odası inşaatları

Yıkama ünitesi (koyun ve keçi banyoluğu)           

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.