Ahır-Ağıl Yapımına %50 Hibe Desteği Devam Ediyor

  • Haberin Tarihi: 11 Nisan 2019
  • Bu haber 315 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ahır-Ağıl Yapımına %50 Hibe Desteği Devam Ediyor

 

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ahır-ağıl yapımı ile makine alet ve ekipman alımına verilen %50 hibe desteği başvuruları 19 Nisan 2019 tarihine kadar devam ettiği belirtildi.

Destek kapsamında hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin 10 ile 50 baş arası büyükbaş ahırı ve 100 ile 200 baş arası küçükbaş ağılı yapım projelerine % 50 hibe desteği veriliyor. 

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Mevcut büyükbaş ve küçükbaş işletmelerimizin alt yapılarının geliştirilmesi ve hayvansal üretimde verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda yapılacak olan yeni ahır ve ağıllar İlimizde hayvancılığın daha modern şartlarda yapılması adına önemli bir fırsat olup, hibe desteği 2023 yılına kadar devam edecektir.  Bu modern ahırlar, işçilik giderlerinin azalmasına, hayvan refahının artmasına ve üreticilerimizin hayvancılık gelirlerinin yükselmesine imkan sağlayacaktır. Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimizin 19 Nisan 2019 tarihine kadar İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.