DOLAR 6,7688
EURO 7,6343
ALTIN 366,99
BIST 8,5849
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt 22°C
Gök Gürültülü

Ağbal: “Yeni Dönemde Fazla Yatırım Alan Bir Vilayet Olacağız”

Ağbal: “Yeni Dönemde Fazla Yatırım Alan Bir Vilayet Olacağız”
05.03.2019
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, bir dizi ziyaret için geldiği Bayburt’ta ilk olarak ziyaret ettiği Valilik binasında önemli açıklamalar yaptı. 

Ağbal, burada yaptığı açıklamada, “Bayburt’un geleceğine inanıyorum, güveniyorum. Bir ve beraber olduğumuz taktirde, aynı rüzgarla, aynı istikamette olduğumuz taktirde Bayburt’ta iş de olacak, aş da olacak, huzur da olacak. İnşallah bize de bu noktada düşen ne görev varsa sonuna kadar yapacağız. Gözümüz, gönlümüz, işimiz Bayburt’ta, bulunduğumuz nokta itibariyle Bayburt’a vereceğimiz destek arttı. Artık bulunduğumuz noktanın çok farklı kanallardan Bayburt’a desteğini sağlayacağız” dedi.  

Bakan Ağbal, Bayburt’ta devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. 200 yataklı hastanenin bu yıl hizmete açılacağını belirten Ağbal, havalimanın başta Bayburt olmak üzere bölgenin çehresini değiştirecek bir yatırım olduğunu kaydetti.  

Bir süredir Ankara’daki yoğun programı dolayısıyla gelemediği memleketinde olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Ağbal, “200 yataklı modern hastaneye bu yıl itibariyle Bayburt’umuz kavuşacak. Sağlık Bakanımızla birlikte gelip hastanemizi açacağız. Üniversitemizde Rektör hoamızın çok güzel çalışması var. Kültür Han Projemiz, Valilik hizmet binamız, Göçmen Merkezimiz, Açık Cezaevi inşaatımız, tünel ve yol yatırımlarımız devam ediyor. En büyük yatırım havalimanı yatırımı. Bu bölgenin çehresini değiştireceğine yürekten inanıyorum. Bayburt’un hızlı bir şekilde gelişmesine, daha fazla yatırım almasına vesile olacak. O yatırımı da yakından takip ediyorum, Ulaştırma Bakanlığımızla da irtibat halindeyim” dedi.  

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı görevinden bahseden ve Bayburt’a olan desteğinin artarak devam edeceğini vurgulayan Ağbal, “Yeni dönemde başında bulunduğumuz kurum bir taraftan devletin bütçesini yapan ve uygulayan, yani toplanan kaynakları sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda dağıtan bir kurum. Bütçenin harcama tarafı itibari ile son derece önemli bir göreve ve role sahip. Yine Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı yeni dönemde kamunun yaptığı bütün yatırımların planlandığı, programlandığı, yatırım kararlarının verildiği, hangi bakanlık nereye yatırım yapacak bunları belirleyen bir kurum. Başkanlık Sistemlerinde doğrudan doğruya Cumhurbaşkanlığına bağlı böyle bir birim olması, Amerika örneğinde de olduğu gibi biz de bu sistemi kurarken doğrudan Cumhurbaşkanımıza bağlı olmak üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sağolsunlar sayın Cumhurbaşkanımız bu kurumun başına Bayburtlu olan bu kardeşinizi münasip gördüler. Dolayısıyla durmak yok yola devam diyoruz. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda önümüzdeki süreçte inşallah hem genel anlamda olumlu gidişatın artacağı, hem de kamunun daha fazla yatırım yapacağı bir dönemde Bayburt’un da bu noktada gerekli payı almasını gösterecek her türlü çabayı ve gayreti göstereceğiz. Başta Milletvekilimiz olmak üzere, Valimiz, Belediye Başkanımız hep birlikte Bayburt’un devam eden yatırımlarının süratlenmesi hem de yeni yatırım alması konusunda gayret içerisinde olacağız. Bayburt yeni dönemde inşallah yine bu yatırım alan ve ilgi çeken bir vilayetimiz olacak. Bu anlamda biz bir ve beraber olduğumuz taktirde ben inanıyorum ki Bayburt’ta yapılacak çok iş var. Hem bakanlıklar nezdinde hem de belediye hizmetleri bakımından yapılması gereken çok sayıda hizmet var” diye konuştu. 

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, yapılan yatırımlar hakkında bilgiler vererek, Ağbal’a verdiği tüm desteklerden dolayı teşekkür etti.  

Ağbal’a ziyaretlerinde Milletvekili Fetani Battal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak ve diğer ilgililer eşlik etti.  

Haber kaynak: Bayburt Postası

Kentsel dönüşün ve iş istidamdı konusunda kendisine yöneltilen sorularıda cevaplayan Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ve Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın yaptıkları açıklamaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
 1. GÜRSEL KARAPINAR... dedi ki:

  SAYIN BAKANIM, son üç dönem belediyecilikte TÜRKİYE değişim
  ve dönüşüm yaşarken , BAYBURT sınıfta kalmıştır….
  İddia ediyorum, belediyecilikte değil bölgenin, Türkiye’nin en KÖTÜSÜ yüz…!
  Sondan başlamak istiyorum, evet BAYBURT Doğu Karadeniz’in
  arka bahçesi,bölgenin parlayan yıldızıdır..
  C.BAŞKANIMIZIN baş danışmanı ,ekonomist Pro. Dr.Emre ALKİN beyin
  (10 yıl önce) ki ifadesiyle, Doğu Karadeniz illeri ,İzmit,Bursa,G.antep
  Kayseri,Denizli,Konya v.s bu illerle yarışmak istiyorsa ,BAYBURT VADİSİNE
  inmek zorundadır, Doğu Karadeniz sağlık,turizm merkezidir..
  Bu yaylaları doğayı, tahrip edemezsiniz,izin veremeyiz demişti…
  Demir yoluyla da Bayburt zirveye taşınacaktır…
  BAYBURT Doğu Karadeniz den böyle görülüyor…
  Bayburt’tan nasıl görüldüğü malumunuz…
  Geçtiğimiz dönem vekilimiz ,kimseyi memnun edemiyoruz..
  Yaptıklarımız görünmüyor,anlatamıyoruz demiş, dert yanmıştı…
  SAYIN BAKANIM, Bayburtlunun sorunu iline yapılan,yapılacak
  genel yatırımlardan bir şikayeti yok, Tüneller,yollar,göletler, üniversitenin
  büyümesi v.s. değll bunların hiç biri BELEDİYECİLİĞE KATKISI olmadı…
  İfadelerinizin çoğu,il geneline şamil güzel projelerdir..Teşekkür ederiz..
  10 tane fabrikada açsanız sorunları çözemezsiniz..
  SORUNUMUZ BELEDİYECİLİKTİR….?
  İfadelerinizde, alt yapıdan ,yolların,kaldırımların yapılması ve hep
  güzelliklerden bahsediyorsunuz …
  ÇİRKİNLİKLERİ neden anlatmıyorsunuz..?
  Bahsetseniz ,son 3 dönemdir NE YAPTINIZ…? sorusuna muhatap
  olacaksınız…Muhatap siz değilsiniz…
  Aslında bu soruyu başkalarına sormak lazım olduğunu,gayet iyi biliyorum..
  Bayburt’u bu son 3 dönem kenti yaparken bile bozduk,tahrip ettik.
  kar topu olan sorunlarımızı , buz dağına çevirdik….
  Biz söyleyelim :
  Acilen, Erzurum yoluna bağlanacak ÇEVRE YOLU lazım
  Çirkin yapılaşmadan ,gündüz gezerken güneşi,gece ay ışığını göremez
  olduk şapkalar kafamızdan düşüyor…
  Bu yapılaşmayla trafikte önlenemez, çok katlı oto park da sorunu çözmez
  TARİH ve KÜLTÜR şehrini bozar, İHANETTİR…
  Bayburt’a yeni imar plana kavuşmalı,MECBURDUR..
  Eski Bayburt yerleşkesi ve çarşı içi ,TARİH ve KÜLTÜRLE buluşacak
  şekilde yeni İMAR PLANIYLA yapılanmalı, TALEBİMİZDİR…
  Esen tepe mah. ,hastane civarı,Trabzon yolu üzeri de yeni İMAR PLANIYLA
  disipline edilmelidir..
  Bu alanlara yeni cadde ,sokaklar ve iş merkezleri oluşturmalıyız , çarşı
  içinin yükü azaltılmalı dır…
  Her şeyi TOKİ ye havale etmiş gibiyiz..
  Hal bu ki,sorunları çözeceğimiz D.S.İ, Kara yolları ve Vakıflar gibi kurumlarda
  var……Kısacası yaz,yaz bitmez…
  Sayın C.BAŞKANIMIZ ifade ediyor ,DİKEY yapılanmayla ,şehirleri
  mahvettik diyor….Bayburt’da bunlardan NASİBİNİ alan bir ildir…
  Geldi Düzcede ,iki dudağının arasında bu şehir iki -üç kat olacak dedi
  hukuka içerisinde işi bağladı….
  SAYIN BAKANIM, bizde (çarşı içi,eski mahallelerimiz) için aynı TALEPTE
  bulunuyoruz….Bunun için deprem kenti olmamız gerekmez ..
  Bu talep GÜÇLÜ,KARARLI İRADE İLE GERÇEKLEŞECEKTİR…
  DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ…..
  TARİH VE KÜLTÜR ŞEHRİ olduğumuz iddiamız varsa…
  Yerel seçim öncesi yapmış olduğunuz bu açıklamalar, şahsım adına
  doyurucu,heyecanlandırıcı bulamadım,iyi niyetinizden zerre kadar
  kuşkum yok BELEDİYECİLİKLE ilgili daha çok şeyler bekliyordum,
  bu sizden kaynaklanmıyor….! hayal kırıklığına uğradım…
  Saygılarımla…

  BAYBURT YIKILARAK DÜZELİR,
  ÇÖZÜM YENİ İMAR PLANI ve GÜÇLÜ İRADEYLE GERÇEKLEŞİR….

 2. ESNAF dedi ki:

  HEP AYNI ŞEYLER HEP AYNI TİYATRO..BURDAN SORALIM KOSGEP FAİZSİZ ESNAFA KREDİ Yİ KİMLER ALDI..HANGİ ESNAFLAR ALDI HİÇ BAKTINIZMI SAYIN BAKANIM..HANGİ KRİTERLERDE OLMAMIZ LAZIMKİ ESNAF FAİZSİZ KREDİ ALSIN…KOSGEB ŞARTLARI BAGKUR PRİM BORCUN VERGİ BORCUN KREDİ KARTIN BORCUN VS Gİ BUNLAR OLMAYACAK Kİ ESNAF KREDİ ALABİLSİN.BUNLAR OLDUKTAN SONRA BU ŞARTLARDA OLAN ESNAF KREDİYE MAHKUM OLURMU KREDİYE İHTİYACI VARMIDIR….SAYIN BAKANIM GERÇEK İHTİYACLI ESNAFIN YANINDA OLUN ESAS İHTİYACLI OLAN KÜÇÜK ESNAF ..VE BUGÜNE KADAR BU KREDİLERİ İKTİDARDA OLAN AKP YE YAKIN OLAN KİŞİLER BU KREDİLERDEN YARARLANMIŞTIR..MALESEF 17 SENEDİR KÜÇÜK ESNAF BİTİRİLMİŞTİR.BÜYÜK MARKETLERİN BÜYÜK AVM LERİN ORTASINDA BOGULMUŞTUR….YAZIK BU ÜLKEYİ AYAKTAN TUTAN KÜÇÜK ESNAF OLMUŞTUR….BÜYÜK KURULUŞLU OLAN MARKETLER EKONOMİ OLARAK ZORA SOKMUŞTUR..DURUM ORTADA GIDA FİYATLARI SEBZE MEYVE FİYATLARI UÇMUŞTUR.GIDA SEKTÖRÜ BUNLARIN ELİNE GEÇİP İSTEDİKLERİ GİBİ FİYATLARI BELİRLİYİP MİLYAR DOLARI KAT KAT DAHA FAZLASIYLA ZENGİN OLMUŞLARDIR.BUKADAR MARKET SAYILARIDA MALESEF SİZİN HÜKÜMETİNİZİN ZAMANINDA BU KURLUŞLAR KAT KAT SAYILARI ARTMIŞ VE BÜYÜMÜŞLERDİR.

 3. ismail dedi ki:

  sayın bakanım gelen paranın hesabını versinler sana hesapsız kasabın elinde kalır masat yeni dönemde inşallah iyi olur diyelim ama bayburtta bir esnaf olarak iyi olacagını düşünmeyen biri olarak göç edecegim 40 yaşındayım her zaman daha iyi olacak siyasetiyle kandırıldık çocuklarımın gelecegi için gideceyim siyasete yakın olan esnaf kişiler kaymagını yediler doymadılar doymazlarda varsın onlara kalsın bayburt belki gözleri doyar

 4. ESNAF dedi ki:

  sayın bakanım siftahsız dükkan kapatıyoruz..ne olacak esnafın durumu.

 5. Hakan dedi ki:

  Sayin Bakanim Bayburt her dönem “Yeni dönem” bekleyen bir sehir.Ümitleri gelecege ertelenen bir sehir.En az kirk elli senedir bu böyle.