Ağbal ve Eroğlu Bayburtlu Çiftçilerle Buluştu

 • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2017
 • Bu haber 839 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Ağbal ve Eroğlu Bayburtlu Çiftçilerle Buluştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çiftçiler Günü dolayısıyla Bayburt Ziraat Odaları Birliği tarafından düzenlenen programa katıldı.

“Bugün herkes Bayburt’u konuşuyor”

Yemekli toplantı sonrası 16 Nisan’daki halk oylamasında Bayburt’un rekor kırdığını ve tarih yazdığını belirten Ağbal şunları söyledi, ” Bayburt, Sayın Cumhurbaşkanımızın davasına sonuna kadar sahip çıktı, Allah hepinizden razı olsun. Referandumda birlik ve beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyona ve bu davaya inanarak birbirimize kenetlendik, yekvücut olduk ve 16 Nisan’da Bayburt’u Türkiye’nin tarihine yazdırdık. Ben diyordum, ‘artık yürüyüşümüz değişecek’ diye, bugün herkes Türkiye’de Bayburt’u konuşuyor, sizlerle iftihar ediyorum, Bayburtlu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Bakan Ağbal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt’a ve Bayburtlulara büyük sevgisi olduğunu dile getirerek, “Referandumda ortaya çıkan sonuçtan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızla bir araya geldiğimizde kendisi Bayburt’a ve Bayburt’un insanına olan sevgisini bir defa daha ifade etti. Ben kendisine buradan şükranlarımı arz ediyorum.” ifadesini kullandı.

Millete hizmetkar olmak için çıktıkları yolda, Allah’ın kendilerini utandırmamasını dileyen Ağbal, “Bu yolda gece gündüz, yaz kış demeden çalışacağız, didineceğiz, daha iyi noktalara geleceğiz. Hem Bayburt’u hem Türkiye’yi büyüteceğiz, kalkındıracağız. Türkiye, Bayburt her şeyin daha iyisine layık. Bunu da milletçe, Bayburt olarak nerede olursak olalım, birlik ve beraberlik içinde evelallah yapacağız.” dedi.

Bakan Ağbal, bugün temeli atılacak projelerin Bayburt’un sulama alanında, tarımda daha da gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacağına inandığını da sözlerine ekledi.

“Siz evet dediniz, bizim hayır deme şansımız yok”

Çiftçilerden kendisini Bayburt’un üçüncü milletvekili olarak kabul etmelerini isteyen ve Bayburt’u layık olduğu yere taşıyacaklarını, bu noktadaki çalışmaları yerinde görmek için Bayburt’a ekibiyle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,, “Siz, ‘evet’ dediniz, bizim ‘hayır’ deme şansımız yok. Ne isterseniz yapacağız.” diye konuştu.

Eroğlu, Bayburtlulara halk oylamasında yazdıkları destan dolayısıyla teşekkür ederek, “Bayburt bir destan yazdı. Ben şöyle tarif ediyorum, bir çınar var yıllarca suluyoruz ama çınar rüzgar bir taraftan esiyor eğiliyor, öbür taraftan esiyor eğiliyor. Millet dedi ki ‘yeter artık, 16 Nisan’da ben bu çınarı söküp bir kenara koyayım, devasa bir çınar dikeyim’ ve böyle bir destansı hareket yaptı, artık çınar büyüyecek, kökleri çok daha genişleyecek o bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Ağbal’a da teşekkür eden Eroğlu, ‘Bakanımız, Bakanlar Kurulunda karşımda oturuyor, gururlanarak geldi . Ben de gurur duydum Bayburt’la. İlk baktığım yer Bayburt’tu, Allah sizlerden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Eroğlu, katılımcıların Çiftçiler Günü’nü tebrik ederek, “Bugün ayrıca Hıdrellez, bizim kültürümüzde bereketin yağdığı bir gün. İnşallah bugün Halil İbrahim bereketinin adeta yağacağı bir gün olsun diye Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bayburt’ta devam eden ve yapılması planlanan yatırım ve projelerine ilişkin bilgi aktardı.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  8 Mayıs 2017 02:00

  Projeler Bayburt için hayırlı olsun;
  Sayın Cumhur Başkanımızdan, Bayburtlunun isteyeceği en önemli proje, tren yolunun Bayburt tan geçerek limana ulaşması ve bu vesile ile Bayburtlu, Trabzonlu,Rizeli ve diğer ulusal ve uluslar arası firmaların Bayburt ta kuracağı fabrikalarda üreteceği ürünlerin dünya piyasasına kestirme yoldan sahildeki limana ulaşarak, dünyaya satılması,ülke ekonomisine katkı sağlanması.
  Ben olacağına inanıyorum, lakin isteyene alır, istemeyen alamaz.

 • makbule yücesoy/dısburg
  8 Mayıs 2017 17:49

  “TÜRBE*AT KAYASININ(DUDUZAR)”AĞAÇLANDIRILMASI BÜYÜK ÖNEM *MİLAT*,BAYBURT BURSA GİBİ.OLCAK.!!,TŞK,LER

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.