Ağbal, “Bizim Kaderimizde Birinci Olmak Var”

 • Haberin Tarihi: 18 Mart 2017
 • Bu haber 4562 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Ağbal, “Bizim Kaderimizde Birinci Olmak Var”

Bayburt’ta Başbakan Yıldırım’ın mitingi sonrası akşam saatlerinde muhtarlar ve partilileriyle bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bayburtluların Başbakan Yıldırım’a gösterdiği büyük ilginin kendisini mutlu ettiğini dile getiren Bakan Ağbal, “15 temmuz gecesi Bayburt’ta olduğu gibi Türkiye’nin bir çok ilinde sokaklara ilk çıkanlar Bayburtlular olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız da her zaman Bayburt’a güvendi ve özel bir önem verdi. Cumhurbaşkanımız “Bayburt Türkiye’dir” demişti. Bayburt’un Türkiye’nin bütün değerlerini temsil ettiğini söylüyor. 16 Nisan seçimler bu bakımdan çok önemli. Allahın izniyle 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği güvene referandumda büyük bir  rekor kırarak, bizde Sayın Cumhurbaşkanımıza Türkiye birincisi olarak hediye vereceğiz” dedi.

Türkiye üzerinde dış güçlerin oyunu olduğunu ve bu oyunu 16 Nisan seçimlerinde bozacaklarını vurgulayan Bakan Ağbal, Bayburt’ta yapılan yatırımları ve yeni projeleri tek tek anlatarak, Bayburt’un hızla nasıl kalkınacağına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun Anayasa değişikliğinin Türkiye’ye neler getireceğini maddeler halinde açıkladığı toplantıda yapılan konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Akşan Beyzade Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile birlikte, Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun, İl genelinde görev yapan muhtarlar ve partililer katıldı.

 

  

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • seko
  18 Mart 2017 16:16

  Bayburt 15 yıldır hep AK partiye destek oldu. ve ilk üçe girerek rekorlar kırdı. ama ne yazık ki AKP Bayburt’a hiçbirşey yapmadı.. evet hiçbirşey.. Bayburt’e eğer birşeyler yapılsaydı bu şehir her geçen gün kötüye gitmez bir mezraya dönüşmezdi.. kapalı pazar, otopark, bunlar ile övünen bir partimiz ve belediyemiz varsa bu şehir batmış, bitmiş, yok olmuş demektir.. bu saydıklarımı diğer iller köylerine yapıyor. kasabalarına yapıyor. kısaca AK Parti iktidarı döneminde de diğer dönemlerde olduğu gibi HİÇBİRŞEY yapılmadı, yapılmıyor.. Başbakan 3 MİLYAR TL nin Bayburt’e girdiğini söyledi. ama nasıl nereye harcandığını söyleyemedi..geldiği yolları bile göremeyen bir başbakanımız, bakanlarımız ve vekillerimiz var.. hala gazel okuma devam ediyor. işte vekiller bakanlar gelir böyle yemekli görüntüler paylaşır giderler. arkalarında ise kandırılmış kitleler bırakırlar..

 • Gürsel Karapınar
  19 Mart 2017 01:22

  Bayburtumuza gelen yatırımlardan falan rahatsız olduğumuz yok..
  Seko rumuzlu arkadaşta her şeye rağmen felaket,mezraya
  dönüşmüş bir halimiz var, diye feryat ederken , bu arkadaşımız
  gibi bizde, toplumda şikayetçiyiz.. Neden…? Bunu anlayan yok..?
  Canımız kadar sevdiğimiz bazı AKP li dostlarımızla konuşurken
  haklısınız diyorlar….Fakat icraatta yok…
  Mesele, GELEN YATIRIMLARA PARALEL KENTLEŞEMİYORUZ..Niçin…?
  Bu soruya cevap vermesi gerekenler bakanımız ,milletvekilimiz
  partiler, üniversite ,basın ve diğer sivil toplum örgütleridir…
  Bu soruya bugüne kadar hiç cevap alamadık….!
  15 yıldır şehir merkezi, Bayburt’u ıslah edemedik,dönüştüremedik…
  Cevap bekliyoruz.. Bunları aşmak için RADİKAL KARARLAR istiyoruz..
  yoksa birinci olmak,madalya almak,sıralamaya girmek sorunlarımızı
  çözmüyor…
  Sayın bakanımızdan, vekilimizden isteğimiz sadece bu tip toplantılara
  seçim zamanı oy almak, propaganda yapmak için zaman ayırmasınlar..
  BAYBURT NASIL KURTULUR…? diyerek ,çok kapsamalı ÜNİVERSİTE,
  İKTİDAR ve MUHALİF PARTİLER, STK ,dışardan izleyen AKİL ,YETİŞMİŞ
  insanları,basınımızı içine alan İSTİŞARE TOPLANTILARI düzenleyip
  tarih ve kültür şehri BAYBURTUMUZUN nasıl kurtulacağına dair
  kafa yormanızı bekliyoruz…Alacağınız kararlar bizi memnun edecektir…
  Asıl o zaman REKOR KIRMIŞ OLACAĞIZ……Hatta rekordan da öte
  ifade edilemeyecek şekilde anlamlı olacaktır….!
  Sayın bakanın ve vekilim ,EN BÜYÜK SORUNUMUZ BELEDİYECİLİKTİR..
  tekrar hatırlatırız..Bu iş başkanın,meclis üyelerinin omuzlarına
  yüklenerek yapılacak iş HİÇ değil, bunu görmenizi istiyoruz…
  Bayburt’ta ki tüm konuşmalarınızın çoğunu belediyeciliğe ayırınız..
  16 Nisan Anayasa referandumunun iyilikler getirmesini CENABI
  HAKTAN niyaz ediyorum….

 • GURBETÇİ BAYBURTLU
  19 Mart 2017 15:53

  BAYBURT NEDEN 1. OLMAK ZORUNDA HAYATINI MAHVETTİĞİNİZ İÇİN Mİ BAYBURTTA ÖN TAKIM YAPTIRMAKTAN DOLAYI HAYATI MAHVOLAN İNSANLAR ÇIKTI VE BU DURUMU PROTESTO ETTİ DİYE MEDYADAN BİLE GİZLEDİNİZ YA SİZ NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ NEDEN BAYBURTLUNUN İTİRAZLARINI MEDYAYA VERMİYORSUNUZ BU ŞİRİN GÖZÜKMEK NİYE BAYBURTLU HAYATINDAN MEMNUN NASIL OLSA ÖYLE Mİ BAYBURTLU HAYATINDAN MEMNUN DEĞİLDİR BAYBURTLUYA BU HAYATI REVA GÖRENLERİ NEDEN ÇIKIP ELEŞTİRMİYORSUNUZ BAYBURT BİTMİŞ HALDE İNSANLAR KAÇIYOR BU ŞEHİRDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ OLAMASA BAYBURT 5 SENE SONRA KESİN İLÇE OLACAK AMA HALA BİRİLERİ GÖZ BOYUYOR BAYBURT SİYASİ İKTİDARA MECBUR DEĞİLDİR BUNU HERKES BÖYLE BİLSİN BAYBURTLU YAPACAĞINI FAZLASIYLA YAPTI AMA KARŞILIĞINDA ALAY EDİLEN BİR HALDE KALMAKTAN ÖTEYE GİDEMEDİ BU DOĞRU YORUMLARI YAYINLAYIN EĞER BİRAZCIK BAYBURTU SEVİYORSANIZ İNSANLARIMIZI UYANDIRMAK ZORUNDAYIZ BAYBURTLU BAYBURTUN GELECEĞİNİDEN HABERDAR OLMAK ZORUNDADIR NEYSE DAHA YAZACAK ÇOK ŞEY VAR AMA ŞİMDİLİK BU KADAR BUNLARI DÜŞÜNÜN BENİM SÖYLEDİKLERİME İTİRAZI OLAN VARSA LÜTFEN CEVAP YAZSIN MEDENİ İNSALAR GİBİ FİKİR TARTIŞMASI YAŞAMAYA DA HAZIRIM ARTIK BAYBURTUN BU HALDE KALMASINA GÖNLÜM RAZI OLMUYOR BİRİLERİNİN ÇIKIP BAZI ŞEYLERİ SÖYLEME ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR BAYBURT NEDEN İKTİDARA HALA ŞİRİN GÖRÜNMEYE ÇALIŞIYOR BÖYLE Bİ MANTIK OLUR MU ALLAH AŞKINA BİRİ SÖYLESİN BUNU

 • aydın
  20 Mart 2017 17:03

  Öncelikle sayın Bakanıma ve Sayın vekilime saygılarımı sunuyorum.Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize verdiği önemin sonucu ve göstergesi bu ise ben başka bir şey demek istemiyorum.”Bayburt Türkiye’ dir “sloganından kastı nedir acaba ve biz bu sloganla niçin mutlu oluyoruz. Malesef büyük bir köyden farkımız yok şehir olarak.Ancak tüm bunların sorumlu biziz yani halk.Kar yağıp sonrasında yerler buz olsa “Allah’ tandır diyoruz.Kayseri’yede kar yağıyor ama karla mücadele ediyorlar.Bir alt yapı tutturmuşuz vay lanet olsaydı keşke fosetlik çukurları kazsalardı ama şehrin bir görüntüsü sosyal yaşam alanları olsaydı.Doğduk doğalı bu şehirde yaşıyoruz.30 sene önceki resimler bakıyorum Cumhuriyet caddesinde bile bir değişiklik göremiyorum hatta daha güzelmiş önceden.Bırakın bize gaz vermeyi bizim sizden beklentimiz bu değil.Bizi Gümüşhane’ ye tekrar bağlayın belki böyle daha güzel olur.Şehrin tek caddesini sayın Cumhurbaşkanımız,başbakanımız ve siz geldiğinizde görmüyor musunuz?Allah aşkına ile yakışıyor mu?Ha millet bir tek belediyeden şikayetçi çünkü gördükleri bu.Hastanede doktor yok,cihaz yok.hangi bir şeyi sayayım ki;ama biz tutturmuşuz yolumuz yok diye.Neyimiz var Allah aşkına?Acaba siz sürekli bu şehirde yaşasanız kaç ay kalırsınız burada,açıkça ve mertçe cevap verin.Bu iş parayla olmuyor sizin göndereceğiniz kaynakla icraat yapacak kişiler lazım bu şehre.Allah razı olsun siz yapacağınızı yapıyorsunuz ama bunlar yapmıyor.

 • VADANDAŞ
  20 Mart 2017 17:04

  gurbetci yayınlarmı yayınlamazlarmı bilmem ama bayburtun sıkıntısı ve sorunu zihniyet meselesi iki türlü zihniyet var bayburtta köyde otuz tosun tüge sakla sat bayburtta tükkan ve ev al kiraya ver köyden şehire in kafana göre bir iş yeri aç yüzde üçyüzle mal sat kısa zamanda köşiyi dön sonrada bayburtu terket git veya kendine göre mutlu refah bir hayat yaşa yolmuş işmiş bayburtun sorunları imiş derdine bile değil zaten farkında bile değil nasılsa geldiği yerden iyi bir kesimde varki orta halli hak hukuk komşu hakkı iş aş sokak çamur cadde apartman kültürü kısaca insanca yaşama bunlar bu memlekette azınlıkta onun için sesleri duyulmuyor kimse gayle almıyor boşuna nefisinizi tüketmeyin bayburt düzelmez sabah akşam para mal mülk yatırım düşünenle yerin altı yerin üstünde hayırlımı ne diye kendini sorgulayanlar bir olurmu çekilmek gerek kabına hazırlanmak lazım ahiretine nasılsa bizim düzeltecek ne gücümüz nede yetkimiz var.

 • METİN BAŞTÜRK
  29 Mart 2017 15:11

  “BAYBURT HALKINA MÜJDE”15 NİSAN ,DA YOLLAR KALDIRIMLARIN YENİDEN YAPILMASINA,
  BAŞLANIYOR.!!!,BASINDAN,SAYGILARLA.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.