Ağbal, Bayburt Üniversitesinde Akademisyenlerle Buluştu

  • Haberin Tarihi: 11 Mart 2018
  • Bu haber 2662 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ağbal, Bayburt Üniversitesinde Akademisyenlerle Buluştu

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt ziyaretinde Bayburt Üniversitesi akademisyenleri ile bir araya geldi.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, 2018 yılı Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri sıralamasına değinerek, Bayburt Üniversitesi’nin 108 Devlet Üniversitesi arasında 26. sıraya yükseldiğini söyledi. Fakülteler bazında da benzer bir yükselişin yaşandığına dikkat çeken Coşkun, hedefin tüm kategorilerde ilk 10’a girmek olduğunu ifade etti. 

Bakan Ağbal ise, Bayburt Üniversitesi’nin başarılı yükselişinin kendileri için memnuniyet verici olduğunu dile getirerek, her zaman destek vermeye hazır olduklarını iletti. Ağbal, üniversitelerin bilim merkezleri olmanın ötesine geçerek, toplum için proje üreten kurumlar olma yönünde dönüştüklerini ve Bayburt Üniversitesi’nin projelerine bakıldığında, yatırımların karşılığının alındığını sözlerine ekledi.

Organik tarım konusu üzerine görüş alışverişlerinin yaşandığı söyleşide ayrıca, Bayburt Üniversitesi Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) tanıtımı Rektör Coşkun tarafından yapıldı.

Toplantıya Bakan Ağbal’ın yanı sıra Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Resul Kaya, üniversitenin akademik personelleri ve kurum amirleri katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.