Abbas Güçlü’den Bayburt Üniversitesine Büyük Övgü

 • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018
 • Bu haber 511 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Abbas Güçlü’den Bayburt Üniversitesine Büyük Övgü

 

Araştırmacı Gazeteci ve Genç Bakış programının yapımcısı Abbas Güçlü, Milliyet Gazetesi’ndeki köşesinde Bayburt Üniversitesinden övgüyle bahsetti.

Bayburt’a yaptığı kısa ziyaret sonucundaki izlenimlerini köşesine aktaran ve şehri ve üniversiteyi tekrar ziyaret etmek istediğini belirten Güçlü, Bayburt Üniversitesi’nden övgü ile bahsederek, üniversitenin 10 yıl sonra bölgenin en iyisi olacağını dile getirdi.

Son 6 ayda gezdiği 20 kent arasında kendisini en fazla şaşırtan kentin Bayburt olduğunu ve Bayburt Üniversitesi’ne hayran kaldığını ifade eden Güçlü, 10 yıl önce kurulmuş bir üniversitenin %85 doluluk oranına ulaşmasının dikkat çekici olduğunu belirtti.

Güçlü, üniversiteye ilişkin övgülerini sıralarken şu ifadeleri kullandı: “Müthiş bir kampüs inşa ediliyor. Aynı tempoyla devam edilir ve inşaatta gösterilen özen bilime de gösterilirse, fazla değil, 10 yıl içerisinde bölgenin en güçlü üniversitelerinden biri haline gelebilir. Üniversite idaresi en büyük desteği, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve YÖK Üyesi Sayın Naci Ağbal’dan almış. Darısı diğer bakanların, diğer milletvekillerinin başına. Kentlerine böylesi sihirli dokunuşları bulunan milletvekillerini ayakta alkışlamak gerek” dedi.

Bayburt gibi kıyıda köşede unutulan bir kentimiz bile eğer böylesine şaha kalkıyorsa, diğer kentlerimizin uçması gerekir diyen Abbas Güçlü, birkaç hafta sonra yeniden Bayburt’u ziyaret ederek daha yakından tanıyıp, daha farklı boyutlarıyla aktaracağını belirtti.,

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  5 Aralık 2018 02:02

  Sayın Abbas GÜÇLÜ bey , Araştırmacı-Yazar Genç bakış TV
  programının yapımcısı olup, Üniversitemiz hakkında ki
  görüş ve düşünceleri bizi onurlandırmıştır..
  Üniversite yönetimine güç verici ve teşvik edici olmuştur…
  Çok teşekkür ediyoruz…..Üniversite yönetimini de tebrik ediyoruz..
  Gönül isterdi Abbas GÜÇLÜ bey ,şehrimizi ŞEHİR,ÇEVRECİLİK
  MİMARİ olarak ta anlatsa, acaba NASIL bulmuş…..?

 • Mustafa
  5 Aralık 2018 03:23

  Merhabalar değerli hemşehrilerim,
  Diyarı gurbetten sevdamız, aşkımız ve gururumuz Bayburt umuzla onur ve gurur duyduğumuz haberleri almak ne kadar güzel. İnsanın sene de bir kaç sefer ziyaret edesi geliyor imkanlar dahilinde.
  Hamdolsun, Bayburt üniversitemizin sağlam temeller üzerinde madden ve manen, fiziki ve bilimsel olarak yükseliş içerisinde olmasına çok ama çok sevindim. Şehrimizin buna ihtiyacı vardı. İnşallah, manevi bir yozlaşmaya sebebiyet vermeden halkımızın, gençliğimizin ufkunu açacak, maddi ve manevi kazanımlarla şehrimizin ismini duyuracak bir bilim, ilim ve irfan yuvası olmasını temenni ediyorum.
  Maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize, hassaten Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve YÖK Üyesi Sayın Naci Ağbal beyefendiye vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Allahım kendilerinden razı olsun.
  Ayrıca tüm öğretim ve öğrenci kadrosuna yürekten başarılar diliyorum. Yolun açık olsun Bayburtum, aydınlık olsun Bayburtum, istikametli olsun Bayburtum.
  Cansın, yarsın, içimde ki hasretsin; çünkü sen vatansın,BAYBURTSUN BAYBUUUUUURRRRTTTT….
  Almanya dan, Diyarı gurbetten,
  Selam ve dua ile….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.