Abbas Güçlü, Bayburt Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

  • Haberin Tarihi: 14 Aralık 2018
  • Bu haber 372 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Abbas Güçlü, Bayburt Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

 

Kısa bir süre önce Bayburt Üniversitesi hakkında övgü dolu köşe yazısıyla dikkat çeken araştırmacı gazeteci Genç Bakış isimli televizyon programı yapımcısı Abbas Güçlü, Bayburt Üniversitesinin düzenlediği “Geleceğe Bakış” isimli söyleşide öğrencilerle buluştu.

Yaklaşık iki haftalık süreçte Bayburt’u ikinci kez ziyaret ettiğini belirten Abbas Güçlü, yıllar önce geldiği şehir ile kıyasladığında üniversitenin bambaşka bir suret yarattığını söyledi. Gençlere üniversite öğrencilerinde olması gereken sivil toplum bilinci ve demokrasi kültürü hakkında öğütlerde bulunan Güçlü, dönüşen eğitim anlayışına uyum sağlamanın başarıya giden anahtar kelime olduğunu dile getirdi.

Öğrencilik kavramının eğitimdeki dijital dönüşüm ile birlikte yeni bir biçim kazandığına değinen Güçlü şöyle konuştu:

“ Bir üniversitenin başarısı öğrenci kulüplerinin sayısı ile doğru orantılıdır. Sivil ve örgütlü toplumlarda demokratik katılımı temsil eden topluluk faaliyetleri, kaynak oluşturma ve pratik akıl için oldukça gerekli. Bayburt Üniversitesi öğrencileri olarak, dönüşümü takip etmeli, kendinizi geliştirmeli ve sınırların ötesinde olup bitenden haberdar olmalısınız. Günümüz teknolojileri Harvard, MIT, Oxford gibi üniversitelerden sanal ders almayı mümkün kılıyor. Eğitim artık yöreye özgü bir kavram değil. Fiziksel olarak nerede olduğunuzdan çok, ağ sisteminin nerelerine ulaşabildiğiniz ve bilgiyi değere nasıl çevirdiğiniz önemli” dedi.

Konuşmasının sonunda öğrencilerden özgürce soru sormalarını talep eden Güçlü, katılım düzeyinden memnun olduğunu belirterek soruları içtenlikle yanıtladı. Dolup taşan salon karşısında motive olduğunu belirten Güçlü, soruların hepsine yetişemediği için iletişim bilgilerini paylaşarak öğrencilerin kendisine ulaşmalarını istedi.

Söyleşinin ardından yeni inşa edilen Baberti Külliyesi’ni, Coşkun ile birlikte gezen araştırmacı gazeteci Abbas Güçlü, yeni binalar ve sosyal düzenlemelere hayran kaldığını ifade etti. Güçlü, birçok üniversite gezdiğini ve Bayburt’ta karşılaştığı kampüsün dünya standartlarında olduğunu dile getirdi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.