Bayburt’ta Kırklartepe Barajının Yapımı Başlıyor

  • Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017
  • Bu haber 2518 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Kırklartepe Barajının Yapımı Başlıyor

 

Bayburt’un tarım arazilerinin sulamasına katkı sağlayacak olan 108 Milyon TL değerindeki  Kırklartepe Barajımızın yapımına başlanıyor.

Kırklartepe Barajının yapımına başlanacağı müjdesini veren AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu şunları söyledi; “ Projenin tamamlanmasıyla 55 bin 380 dekar zirai arazi modern bir şekilde sulama sistemine kavuşacaktır. Gökçedere’nin kolu olan Saruhan (Haho) deresi üzerinde, Göldere köyü’nün yaklaşık 700 metre güneydoğusunda yer alan Kırklartepe Barajı, temelden 45 merte yükseklikte 2.287.400 m³ su tutma kapasitesine sahip olacaktır. Yapılacak olan baraj Çoruh Nehri Havzası’nın memba kısmını oluşturan Çayıryolu-Aydıntepe ovalarından biri olan Çayıryolu ovası’nın da sulanması için kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilecektir.

2017 yılında başlayacak ve 108 milyon TL’ye mal olacak olan Kırklartepe Barajının yapılması konusunda katkı sağlayan, Başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere bakanlarımız Sayın Naci Ağbal ile Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve tüm emek sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.