15 Temmuz Gecesi Bayburt İçin Plan Yapanlar Tutuklandı

  • Haberin Tarihi: 2 Kasım 2017
  • Bu haber 750 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 Temmuz Gecesi Bayburt İçin Plan Yapanlar Tutuklandı

15 Temmuz darbe girişiminde Bayburt’ta idareyi ele geçirmeyi planlayan 6 şüpheli askerden 3’ü tutuklanarak ceva evine gönderildi.

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı ve TEM Şube Müdürlüğünün, Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı İşlenen Suçlar kapsamında yürütülen soruşturma ve çalışmalar çalışmalar neticesinde 15 Temmuz 2016 gecesi Bayburt 4. Motorlu Piyade Tugay Yardımcılığında darbe hazırlığı içerisinde bulunan ve darbenin gerçekleşmesi halinde Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı gibi kritik öneme haiz kamu kurum ve kuruluşlarını ele geçirme planlarında bulunduğu tespit edilen askeri personele yönelik olarak yapılan operasyonlarda 6 asker gözaltına alındı.  

Bayburt merkezli yapılan operasyonda farklı illerde ve KKTC’de muvazzaf olan 5 Üsteğmen ve 1 Teğmen yakalanarak gözaltına alındı. Tamamlanan işlemlerin ardından 1 şüpheli emniyette serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden 2 Üsteğmen serbest bırakıldı. 3 şüpheli ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.