Vali Ustaoğlu, Yaşanan Olaylarla İlgili Açıklama Yaptı

 • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2016
 • Bu haber 2357 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Vali Ustaoğlu, Yaşanan Olaylarla İlgili Açıklama Yaptı

Bayburt’ta dün gece Genç Osman Mahallesinde bulunan öğrenci yurdunda yaşanan olaylarla ilgili Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, yazı bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Vali Ustaoğlu’nun basın açıklaması şöyle;

“Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu sınavlarına girmek için ilimize gelen çoğunluğu Mardin nüfusuna kayıtlı 13 öğrenci ile Trabzon nüfusuna kayıtlı 1 öğrenci arasında yurt binası önünde 06/08/2016 Cumartesi günü akşamı sözlü tartışma ve arbede yaşanmış olup daha sonrasında ise taraflar yurt görevlilerinin de araya girmesiyle barıştırılmıştır. 

Ancak bir gün sonra bu olayın çarpıtılarak sosyal medya ve diğer iletişim araçlarından “Bölücü örgüt ve terörist başının posteri ile sözde PKK bayrağının asıldığı.” yönünde aslı olmayan provokatif haberler neticesinde 07.08.2016 Pazar günü saat 22:00 sularında bin kişiye yakın bir kalabalık yurt önünde toplanmış, olay esnasında ise aslında olayla ilgisi olmayan park halindeki Iğdır plakalı bir araç yakılarak kullanılmaz hale getirilmiştir.

Başta ilin Valisi olarak şahsım, Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz,Rektörümüz, Siyasi Parti temsilcilerimiz ve sağduyulu vatandaşlarımızın olayın başladığı ilk andan itibaren kalabalığın dağılması yönünde yaptığı çabalar sonuç vermiş ve gece 02:30 sularında herhangi bir vatandaşımız yaralanmadan kalabalık dağılmıştır.

 İlimiz Bayburt’un her ortamda dile getirilen huzur ve güven şehri olma özelliğini bozmaya yönelik her türlü olay için gerekli tedbirler alınmış olup,  ilimizin bu özelliğinin bozulmasına asla izin verilmeyecektir.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik günlerde birlik ve beraberliğimize zarar verecek özellikle sosyal medya üzerinden de kasıtlı olarak hızla yayılan provokatif söylem ve eylemler karşısında halkımızı sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyorum.”

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • ali
  8 Ağustos 2016 18:17

  Provokasyon olduğunu anlamıştım. Allah’tan kimsenin burnu kanamadı…

 • hasan
  9 Ağustos 2016 13:43

  provakötörler bulunsun ve cezalandırılsın.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.