Üniversitede Açığa Alınan Personel Sayısı Artıyor

  • Haberin Tarihi: 26 Temmuz 2016
  • Bu haber 3028 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üniversitede Açığa Alınan Personel Sayısı Artıyor

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sebebi ile Bayburt Üniversitesinde, soruşturma çerçevesinde bu güne kadar 16 kişi görevlerinden el çektirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Bayburt Üniversitesi’nde kısa bir süre önce 5 personel, bu gün ise 11 personel daha görevden uzaklaştırılmış oldu. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişiminin ardından üniversitede FETÖ ile bağlantılı akademik ve idari personelin durumlarının değerlendirilmesine yönelik başlatılan soruşturmanın hassas ve adil olarak devam ettiğini belirtti.

Coşkun, “ Darbe girişimi sonrası yaşananlar sebebi ile Bayburt Üniversitesinde 20 Temmuz 2016 tarihinde 3’ü akademik 2’si idari 5 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bugün ise 9 idari ve 2 akademik personel daha açığa alınmıştır. Böylece, 5’i akademik olmak üzere 16 kişi görevlerinden el çektirildi. Hassas ve adil olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza titizlikle devam edeceğiz. Kararlılıkla bu süreci tamamlayacağız. Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi, Bayburt’tan ve ülkemizin yarınlarını yetiştiren üniversitemizden de bu yapıyı temizleyeceğiz.”

bayburt üniversitesi

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.