Trabzonlu İşadamlarına Bayburt’a Yatırım Çağrısı…

 • Haberin Tarihi: 14 Şubat 2017
 • Bu haber 1188 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Trabzonlu İşadamlarına Bayburt’a Yatırım Çağrısı…

Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt’a daha fazla yatırımcı çekmek üzere Cazibe Merkezleri Programına dahil edilmeyen Trabzondaki  yatırımcılarla bir araya geldi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) işbirliğiyle düzenlenen bilgilendirme toplantısında Trabzonlu yatırımcılarla bir araya gelen Vali Ustaoğlu, iş adamlarına Bayburt’a yatırım yapma çağrısında bulundu. Ustaoğlu, “Trabzon’un yatırımcılarını Bayburt’a davet ediyorum. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla yatırımcılarımıza her türlü desteği ve kolaylığı göstereceğiz” dedi.

TTSO Toplantı Salonu’nda iş adamlarına Bayburt’a yatırım yapmanın avantajlarından bahseden Vali İsmail Ustaoğlu, Trabzon’un Doğu Karadeniz Bölgesi’nin incisi ve köklü tarihi geçmişiyle önemli bir ticaret merkezi olduğunu ifade etti. Trabzonlu yatırımcıları Bayburt’ta da görmeyi arzuladıklarını vurgulayan Ustaoğlu, “ Devam eden projeler tamamladığında ulaşım çok daha kolay hale gelecek. OSB’de altyapımız bu yaz tamamen bitecek. Doğal gaz altyapımız hazır, elektrik altyapısı var. Bir OSB’nin içinde olması gereken tüm altyapılarla birlikte hayata geçtiğinde cazibe merkezleri arasında cazip bir il konumunda olacağız. Trabzon’un yatırımcılarını Bayburt’a davet ediyorum. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla yatırımcılarımıza her türlü desteği ve kolaylığı göstereceğiz. Artık işin söylem boyutu bitti. İcraat boyutundayız. Başvuru sürecimiz başladı. Yatırımı düşünenlere Valilik ve kalkınma ajansı kanalıyla danışmanlık ve başvuru konularında destek vereceğimizi belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

Bayburt’un yatırım açısından önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çeken TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Türkiye’nin kalkınması için 23 ilde cazibe merkezleri hayata geçti. O bölgelerdeki ticaretin gelişmesi ülkenin ekonomisinin gelişmesi demektir. Yatırımcıların dikkatini Bayburt’a çekiyoruz. O bölgenin yatırım açısından önemli avantajları var” değerlendirmesinde bulundu.

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Yumak ise, cazibe merkezlerinde yapılacak yatırımların büyük avantajları olduğunu vurgulayarak “Tabiri caizse, cazibe merkezlerine yapılacak yatırımlar ticaretçi mantığıyla lop ettir. Yani, tertemiz, kemiksiz bir durum. Trabzon’da OSB’lerde arsa kalmamış. Ama Bayburt olarak konum bakımından biz sizin kesinlikle arka bahçeniziz. Bundan rahatsızlığımız da yoktur. Eğer kabul ederseniz güçlü işbirliğimizi artırarak devam etmek istiyoruz. Bayburt’a geldiğinizde tüm imkanlarımızla emrinizde olacağımızı, yapacağınız yatırımın her türlü fizibilite, danışmanlık hizmetlerini bilabedel yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Tüm bürokratik işlemlerin ne kadar hızlı olduğunu geldiğinizde göreceksiniz. OSB’nin altyapısı 2-3 ay içinde tamamen bitecek. 40 parsel arsamız tahsise hazır durumda.” ifadelerini kullandı.

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş de, Bayburt’ta yatırım yapacak iş adamlarının hiçbir bürokratik işlemle karşılaşmayacağının altını çizerek, yatırımcılara şu cümlelerle seslendi “Şunu bilin ki, hiçbir bürokratik işlemle karşılaşılmayacak. Kim yatırım yapmak isterse valilik, belediye, oda emrinizde olacağız. Bütün işlemlerinizi takip edeceğiz. Bayburt’un ticareten kalkınması, sanayisinin gelişmesi adına elimizden geleni yapacağız. Davetimiz samimi ve içtendir” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • İBRAHİM ERDOĞAN
  16 Şubat 2017 19:18

  “DEĞERLİ BAYBURTLU YETKİLİLER,SELAMLAR SUNARAK,BAYBURTUN KALKINMASI ADINA,EĞER,
  “DEMİRYOLU GELMEZ İSE,FABRİKALARIN ÇALIŞMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR,KİMSE KUSURA BAKMASIN
  “GEREKÇELİ DURUM İSE,ÜRETİLEN HER MADDENİN”FİATINA YANSIRDA ONDAN.!!??.
  “TRABZON İŞ ADAMLARI.SAYGILARIMIZLA

 • SORMA
  18 Şubat 2017 23:22

  Bayburtta rahat oturanlar var oturamayanlar var bayburtdun her yerini altın kaplama yapsan ne fayda göçü durduramıyorsun insan olmadımı hayat olmaz bir şehir gelişmesi için en az şehir merkez nufusu :100 binden aşşağı olmamalı türkiyede bakın 100 bin den yukarı şehirler hep hızlı gelişim gösteriyor gelişiyor . 100 binden aşşağı şehirler ise kaplumbağa misali emekliye emekliye neden nufüs yok BAYBURTUN en büyük sorunu GÖÇÜ DURDURMAK ONU BAŞAR GERİSİ ZATEN GELİR.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.