Tarım Yerleşkesinin İhale Tarihi Belli Oldu

 • Haberin Tarihi: 13 Şubat 2017
 • Bu haber 1634 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Tarım Yerleşkesinin İhale Tarihi Belli Oldu

Bayburt’ta tarım sektörünün ortak sorunlarını çözmeye yönelik yapılacak olan Tarım Yerleşkesinin ihale tarihi belli oldu.

40 Milyon TL maliyetli tarım yerleşkesi projesinin yapımı 3 etap olarak gerçekleşecek. Yerleşkenin ilk etabının yapımı için ihale tarihi 3 Mart 2017 olarak belirlendi. Bulunduğu bölgenin ilk tarım kompleksi olma özelliğini taşıyacak olan proje, bütün bölgeye hizmet verecek şekilde yapılacak. İçerisinde tarımla ilgili her şeyin yer alacağı kompleksin, ilk etabında mezbahane, zahire pazarı, teknik alan, hayvan konaklama birimleri, paket arıtma ünitesi, dezenfeksiyon alanı, müşahede binası, büyükbaş hayvan ahırı, küçükbaş hayvan ağılı, idari bina, at ahırı, kaba yem deposu, , veteriner binası, saman satış pazarı, tahıl deposu, deri toplama merkezi, gübre toplama alanı ve antrenman parkuru bulunacak.

Bayburt Tarım ve Hayvancılıkta Ön Plana Çıkacak

Projenin Bayburt’a çok şey kazandırarak, şehri tarım ve hayvancılıkta bölgenin parlayan yıldızı haline getireceğini belirten, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş şunları ifade etti: “Şunu tüm samimiyetimle ifade edeyim ki, bu proje Bayburt’un. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olan Bayburt’umuz için büyük önem arz ediyor. Bununla beraber, Bayburt’umuza değer katacak bir projeyi daha hayata geçireceğiz.

Bu vesileyle Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a Valimiz İsmail Ustaoğlu’na, Milletvekilimiz Şahap Kavcıoğlu’na il genel meclisi başkanımıza, tarım il müdürümüze, ticaret odası başkanımıza ve ziraat odamıza teşekkür ediyorum. Bizleri desteklediler, bu projenin hayata geçmesi noktasında hiçbir yardımı bizden esirgemediler. İnşallah Bayburt’umuzu her anlamda gönlümüzdeki yere taşıma adına, daha nice projeleri hayata geçireceğiz” dedi..

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • HİKMET
  15 Şubat 2017 09:56

  TEKRAR TEKRAR DİYORUM EMEĞİ GEÇEN HERKEZDEN ALLAHIM RAZI OLSUN BU GİBİ ŞEYLER VELİ NİMETTİR DESTEK OLALIM KÖSTEK OLMAYALIM. BU MEMLEKET HEP NEME LAZIMLIKTAN KAYBETMİŞTİR. SAYIN BAKANIMIZA SAYIN MİLLET VEKİLİMİZE SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE EMEĞİ GEÇEN TÜM KİŞİLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİR VATANDAŞ OLARAK . SAYGILARIMLA HİKMET SEVDA

 • “FİKRET
  17 Şubat 2017 16:30

  “HİKMET BEY ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİNİZ,ŞİRİN BAYBURTA ” BİRDE DEMİRYOLU” GELDİMİ,
  “RAHAT GELİŞİR,ZİRA BÜYÜK ŞEHİRLERDE TREN VAR.!!!!,TŞK,LER.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.