Süleyman Burç, “Ülkücü İradeyle Alay Etmeyin”

 • Haberin Tarihi: 12 Temmuz 2016
 • Bu haber 643 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Süleyman Burç, “Ülkücü İradeyle Alay Etmeyin”

MHP’de tüzük kurultayı için imza veren üst kurul delegesi Süleyman Burç, bir yazılı açıklama ile kongre sürecini değerlendirdi. MHP Genel Merkezi’ni ülkücü iradeyle alay etmekle suçlayan Burç, MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in düzenlediği bayramlaşma töreninde yaşanan hadiselere de değindi.

“Ülkücü iradeyi temsil eden ve bir çırpıda büyüyen parti içi demokrasi isteyenleri cemaatçilikle, paralelcilikle, kaçak saray ağzıyla karalamak kimsenin haddi değil” diyen Burç, “Bu kurultay olacak, MHP iktidar olacak” dedi.

Burç, şu açıklamayı yaptı:

“MHP Genel Merkezi ne yapmak istiyor? Birilerinin dolduruşu ile gençler siyasetin içerisinde oyuncak yaplırsa vebali çok büyük olur ve hakkını vermek de zor olur. MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’le bayramlaşmada ülkücü genç kardeşlerimizi gönderek provakasyonlara başvurmanın ülkücü harekete zarar vereceģini hesap etmek lazımdır. Sayın Meral Akşener o gençlere, ‘onlar bizim evlatlarımızdır’ dedi. Ükücülük pazarlamasına kalkışan başkanlık divanında oturan bellibaşlı zatı muhteremler ve onlara tetikçilik yapan bir grup her fırsatta kendilerini ülkücü, başkalarını hiçbir şey sayarak sürekli hakaret ve kötü sözleri ile saldırmaya devam ediyorlar. Sayın Devlet Bahçeli beyin böyle bir tasarrufu olmayacaģı, böyle bir çirkinliģin içerisinde yer almayacağını herkes bilir. Ama o kulede oturan bazı kişilerin o koltukların cazibesi adına, o koltukları bırakmamak adına ve oraları babalarının malı gibi kullanma hevesine bazı olumsuzluklar yapabiliyorlar. İçerisine ülkücülük hak hukuku katarak, bir de Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş’ten sözler katarak ülkücü iradeye hakaretler yağdırmaģa devam edebiliyorlar. Hani ülkücü ülkücünün öz kardeşiydi. Hakaret ettikleriniz kim? O eskittiğiniz koltuklarda sizi seçen ülkücü irade değil mi? Ülkücü iradeyi karşınıza alırsanız kiminle siyaset yapacaksınız. Gencecik evlatlarımızı kendi emellerinize alet etmeyin. Olayları doğru okuyun. Ülkücü iradeyle alay etmeyin.”

“Saraya ve AKP’ye sesleniyorum”

“Gerçekten kurultay meselesinde genel merkezin niyeti halisane olsaydı ülkücü iradeye saygı göstererek 10 Temmuz’da yapardı. Milliyetçiliģi, ülkücü iradeyi temsil eden ve bir çırpıda büyüyen parti içi demokrasi isteyenleri cemaatçilikle, paralelcilikle kaćaksaray ağzıyla karalamağa kimsenin haddi değil. O zaman bizim paralelciliğimizi ispat edin. Peygamber Efendimiz, ‘Fitne katilden beterdir’ diye buyurmuştur. Milliyetçi, ülkücü insanların bayramlaşmasını provaka edilmesini şiddetle kınıyorum. 47 yıldır bu hareketin içindeyim. Yazıktır .Bu harekete zarar vermeyin. Genel merkez bize paralelci dedikçe Kaçaksaray ve AKP bayram ediyor. Meral Akşener provakasyona karşı, “Başka annelerin çocukları üzerinden kabadaýılık yapılmaz. Ülkücü ülkücüye el kaldırması için hiç bir sebep söz konusu olamaz. Baskına gönderilenlerde benim evlatlarımdır. Biz ülkücülüğü ‘birbirinize kardeşlik hukuku içinde bakacaksınız öğüdüyle öğrendik.’ Sözünüzün arkasında durun ve yapın kurultayı. Gencecik çocukları gönderip de buralarda kavga yanlıları gibi göstermeyin. Demirden korksaydık trene binmezdik” demişti. Ben de buradan saraya ve AKP’ye sesleniyorum. Çekin ellerinizi üzerimizden. MHP’nin AKP’nin arka bahçesi yapılmasına engel olacağız. Bizim bayramlaşmamız milliyetçi ülkücü iradeyi sahiplenen insaların kucaklaşmasıdır. Bu hareketi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Ülkücü iradeye saygı gösterilerek en kısa zamanda kurultayın toplanmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu kurultay olacak, MHP iktidar olacak.”

Haber:B.postası

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • vatandas
  13 Temmuz 2016 15:12

  Sayın burç bu güzel konuşmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.