Son 4 Yılda 1388 Kişiye Sertifika Verildi

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2016
  • Bu haber 1016 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Son 4 Yılda 1388 Kişiye Sertifika Verildi

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Merkez, İlçe ve köylerde düzenlenen tarım ve hayvancılık konusunda mesleki eğitim kurslarını sürdürmeye devam ediyor.

Son dört yıl içerisinde düzenlenen 43 kursta toplam 1388 çiftçiye tarımsal konularda mesleki eğitim verilerek sertifika sahibi yapıldı.

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut konuylamilgili yaptığı açıklamada;İlimizde tarımla ilgili bilgi altyapısını güçlendirmek için eğitim ve yayım çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmaların önemli bir ayağı mesleki eğitim kurslarıdır. İl ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüklerimizle işbirliği içerisinde bu kurslara ağırlık vererek devam ettiriyoruz. Bu kurslarda çiftçilerimiz tarımın değişik konularında bilgi birikimlerini arttırdığı gibi, kurs sonucunda almış oldukları sertifikalar, yeni proje desteklerinden yararlanmalarında da önemli bir avantaj sağlıyor.

Halen arıcılık başta olmak üzere, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, sürü yönetim elemanı genç çiftçi, Gıda hijyen eğitimi gibi konularda eğitimler düzenlenmekte olup diğer tarımsal konularda da belli sayıda talep olması durumunda kurs açılabilmektedir. Özellikle arıcılık gibi özel bilgi isteyen üretim kollarına öncelik verildiğini arıcılık alanında ilimizde önemli bir gelişme potansiyeli bulunmakta olup, bu doğrultuda yürüttüğümüz eğitim ve proje çalışmaları ile ilimizde arıcılığın gelişmesi ve koloni sayısının arttırılmasının hedefliyoruz” dedi.

????

????

?

?

?

?

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.