Pönserek Deresinde Kazı İşlemleri Başladı

 • Haberin Tarihi: 27 Temmuz 2016
 • Bu haber 2598 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Pönserek Deresinde Kazı İşlemleri Başladı

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade mahallesinde bulunan ve üzeri yıllardır kapalı bulunan Pönserek deresinin üzerinin açılma işlemleri DSİ tarafından başlatıldı.

20 yıl önce kapatılan pönserek deresinin üzerinin üzeri DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından açılarak betonarme kapaklı U kesit taşkın koruma duvarlı bir şekilde yapılacak.

Bacanaklar mevkisi diye bilinen mevkiden Bayburt Ortaokulu mevkisine kadar açılarak yapılacak olan derenin bir bölümü beton kapaklı yapılırken bir bölümünün ise üzeri açık kalacak.

İçerisi temizlendikten sonra orta bölümünün açık ve demir parmaklıklı korumalarla dizayn edilecek olan pönserek deresinin kazı işlemlerinin başlatılmasıyla birlikte, araç trafiğine kapatılan cadde, çalışmalar devam ettiği sürece trafiğe kapalı kalacak.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Gürsel Karapınar
  28 Temmuz 2016 00:36

  Geç kalınmış düzeltme, yapılırken eksik ve yanlıştı
  hayırlı olsun diyorum….

 • esentepemahallesi
  28 Temmuz 2016 02:27

  ESKİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN POLATA ŞU SORULMALI,BU BETON YIGININ ORAYA NE FAYDASI OLDU YADA GÖRSEL OLARAK BİR GÜZELLİĞİ VARMI. BİZ HALK OLARAK ŞUNU SÖYLİYELİM YOLU DARALTIĞINIZDAN DOLAYI NE SAĞ TARAFTA KALDIRIM VAR NEDE SOL TARAFTA KALDIRIM VAR…İNSANLAR AİLELER ÇOCUKLAR YOLUN ORTASINDA YÜRÜMEK ZORUNDA BIRAKTINIZ…ARAÇLARLA BERABER YAYA GİDİYOR……ZATEN ŞEHRİMİZ KALDIRIM OLARAK NERDEYSE YOK DENİLECEK VAZİYETTE CUMHURİYET CADDESİ HARİÇ BÜYÜK KALDIRIM YOK…….MEMLEKETTE BAKIN HERKEZ YOLUN ORTASINDA YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYOR.SAYIN POLAT GETİRDİ SAAT KULEYİ İYİCE DARALTTI ARAÇLAR NERDEYESE BİRBİRİNE GİRDİ YİNE PÖNSEREK CADDESİ BURAYIDA BÖYLE YAPTI….SAYIN METE BAŞKAN SAYIN POLATIN YAPTIKLARINI YIKMASINDA NEREYİ YIKSIN BİRİLERİ ÇIKIP KONUŞUYOR.EFENDİM ÇRUHA GERDAN YAPILDI ÇORUHTAKİ TÜM PİS ŞEYLER KÖTÜ GÖRÜNTÜYE SEBEB OLDU BIRAKIN HERŞEYİ DOGANIN AKIŞINA .KISACASI İŞALLAH METE BAŞKAN BİR ÖNCE YOLLARI YAPIP ARABALAR İYİCE HURDA OLMAKTAN KURULURDA RAHAT NEFES ALIRIZ……..SAYIN METE BAŞKANDAN RİCAMIZ ÇOCUK PARKLARI ÇOK KÖTÜ DURUMDA ÖZELİKLE ESENTEPE MAHALLESİNDE ÇOCUK PARKI BİR İKİ TANE ONLARDA KIRILMIŞ VAZİYETTE PARKIN İÇİ BÜYÜK BETON VE TAŞLARLA DOLU VE YOLUN HEMEN YANINDA BURALARI GELİP GÖRMESİ GEREK.

 • ahmet
  30 Temmuz 2016 19:48

  eski belediye başkanı yavuz şahin,in yaptıkları sökülüyor.!!!??,,tıpkı h.ali polat gibi.??

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.