Pönserek Deresi Yapımı Tamamlanmak Üzere

 • Haberin Tarihi: 17 Kasım 2016
 • Bu haber 1873 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Pönserek Deresi Yapımı Tamamlanmak Üzere

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade mahallesinde bulunan pönserek deresinin yapımı tamamlanmak üzere.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından üzeri 20 yıl sonra açılan ve yeni bir projeyle farklı bir kimliğe bürünen Pönserek deresinin yapımında sona yaklaşıldı. Yapımı başladığı günden buyana çalışmaları aralıksız bir şekilde devam eden pönserek deresinin Çoruh nehrine bağlantı kurulacak olan bölümünde çalışmalar sürdürülüyor. Bayburt Ortaokulu yakınında devam eden çalışma neticesinde şehir merkezi Cumhuriyet caddesine giriş bölümü trafiğe kapatılmış durumda. Söz konusu çalışmanın yapıldığı yerde alt yapı bağlantılarının yoğun olması nedeniyle titizlikte çalışmalar yürütülüyor.

DSİ yetkilileri pönserek deresinin çoruh nehri bağlantısı bölümünü tamamlayarak caddenin trafiğe açılması için çalışmalarını devam ettiriyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Gürsel Karapınar
  17 Kasım 2016 23:03

  13-14 yıllık AKP iktidarının , en güzel icraatı diye bilirim….
  D.S.İ yapmasına rağmen , puan belediyeye gelmiş ola bilir..
  Keşke tüm icraatlar böyle olsaydı…..!
  Ne yaptıysalar bozarak, mahvederek yaptılar…
  Emeği geçenlere ,kazandıranlara teşekkür ederim…

 • serhat
  18 Kasım 2016 07:47

  Bir tane Çaput çekmek ile güvenlik mi almış oluyorsunuz ? Bir tane tahta koyup köprü yapmışsınız.Ya o tahta kırılsa çocuklar oraya düşse Allah göstermesin ölümlü bir olay olsa bunun hesabını hangi kurum ve kişiler verecekti..Bir memleketin zihni ile bu kadar oynanılır mı? Memleketim insanı hakkını aramaya artık karar versin.Bu maliyet bizim bu Milli servet bizim..kendinize gelin heyyyyyy!

 • BAYBURTLU
  18 Kasım 2016 07:52

  Bu kadar önemli bir noktanın bu zaman bırakılması ne kadar acı verici bir durum. her olayda olduğu gibi bunu da yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. işte kaza oldu şimdi sevinin hemen yarın bitirin yapımını. Bayburt’u bu hale getiren siz ve sizin gibi tüm yöneticileri Allaha havale ediyorum. bir vatandaş olarak da en ufak hakkımız helal etmiyorum.

 • bayburtlu
  18 Kasım 2016 08:21

  Bence Yazık Oraya Harcanan paraya. Hiç Bir Şey Değişmeyecek Sırf Paralar Boşa Gitmesin Diye Yapılan Bir Proje O Parayla Daha Önemli Şeyler Yapılabilirdi Yazık Boşa Harcanan Paralara

 • bihemta
  19 Kasım 2016 16:52

  her işimiz böyle malesef. planlama sıfır. bir hafta önce buraya başladıklarında hiç bir Allah’ın kulunun aklına meteorolojiye bakmak gelmemiş mi? ne olacak peki şimdi havaların ısınmasını mı bekleyeceğiz orasının trafiğe açılması için? hoş alternatif geçiş güzergahları belirleyip ana caddeyi pönserekten itibaren trafiğe kapatmak daha isabet olur ya.

 • sinirhastasi
  21 Kasım 2016 10:18

  bakınız değerli hemşehrilerim
  yapılan işler bayburtta yarım yamalak yapılyor. bu proje doğrudur ancak gelin görünki bu projenin başlangıç noktası adeta olması gerekenin ortasından başlıyor… bugun hal yeri yapılması planlanan arazinin üst baş tarafındaki dere açık vaziyette dir. hal yerindekiler çöplerini emin olunki bu dereye atmayı huy edineceklerdir.bacanaklar mah. ve yukarıdaki benzinliğin arasıda ıslah edilmelidir. sen buraya hal yeri yap ama 20 metre ötesindeki dereyi duvar örme oldu mu şimdi. ?çünkü oraya çer çöp vatandaş ne bulursa yapılı olmadığı için su alp götürür diye dolduracak.. ilerleyen günlerde yapılan beton koridorun başlangıcına kadar çer çöp birikicek buna emin olun. sonrada hal yerinin ğst tarafından koku eksik olmayacak..
  saygılarımla

 • Cihangir
  23 Kasım 2016 13:55

  Çok güzel olmuş ta, burası il merkezine çıkan yol değil mi? Yollar her yerde genişletilir, bizde de daraltılır. Komedi. derenin 2 yakasında yol düşmüş tek şeride ?????
  İmarda bu yol kaç mt görünüyor?
  Sıkışan trafik için çözüm ?

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.