Pönserek Caddesi İsim Değişikliği Bekliyor…

 • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2016
 • Bu haber 1740 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Pönserek Caddesi İsim Değişikliği Bekliyor…

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade mahallesinde bulunan ve yaklaşık 20 yıl önce belediye tarafından kapatılan ve DSİ tarafından yeniden üzerinin açma çalışmaları devam eden Pönserek Deresinin bulunduğu “Pönserek Caddesi” isminin 15 Temmuz darbe girişimini unutturmayacak bir isim değişikliği bekliyor.

Yıllar önceki halini tam olarak yansıtacak olmasa da üzerinin bir bölümü açılacak olan pönserek deresinin, yapılan tadilat sonrası cadde isminin değiştirilerek 15 Temmuz Demokrasi caddesi veya 15 Temmuz Şehitler caddesi olarak değiştirilmesi için Bayburt Belediyesinden destek bekliyor.

Cadde isminin değişmesine mahalle sakinlerininde olumlu bakacaklarını belirten Tuzcuzade mahallesi muhtarı Yusuf Öztuna, Bayburt Belediyesi meclisinin isim değişikliği konusunda alacağı karara saygı duyacaklarını ve mahallelerinin önemli bir tarihin ismi taşıyacak olmasından dolayı memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Ne anlama geldiği hala bilinmeyen Pönserek isminin bu vesile ile değiştirilerek, 15 Temmuzdan buyana günlerce demokrasi nöbeti tutulan Cumhuriyet caddesine en yakın cadde olması da ayrı bir önem taşıyor. İsim değişikliği konusunda son sözü Bayburt Belediyesi Meclis Üyeleri verecek.

01 02 03

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • yaşar
  12 Ağustos 2016 15:35

  Bir tuzcuzade mahallesi sakini olarak sayın muhtarımızın bu fikrini destekliyor ve saygı duyuyorum.Yıllardır pönserek deresi dediğimiz 20 yıl önce üstü kapatılan ve cadde olarak kullanılan bu yerin artık adının değişmesi zamanının geldiğini düşünüyor ve mahalleli olarak belediye yetkililerinin vereceği bu olumlu kararı destekliyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz.Verilicek olan bu olumlu karar biz mahalle sakinlerini çok sevindirecek ve memnun edecektir. Saygılarımla!

 • ALİ EKBER
  1 Eylül 2016 15:46

  Pönserek caddesi olarak kalması daha uygun. dışarı gitmiş bir bayburtlu geri döndüğünde yeni ismini bilmeyecek eski ismini dediğinde şıp diye tanıyacak. 15 Temmuz vb yeni isimlerin yeni yerlere verilsin. Örneğin cemiyet köprüsünün ismine erzincan köprüsü- belediye köprüsüne erbakan köprüsü denilmişti. karmaşalıktan başka birşey değildi. bir bayburtlu olarak eski isimlerin silinmesini istemiyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.