Kestane Satıcıları Siperlerini Şimdiden Hazırladı

 • Haberin Tarihi: 14 Kasım 2016
 • Bu haber 1268 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kestane Satıcıları Siperlerini Şimdiden Hazırladı

Bayburt şehir merkezinde sıcak kestane satıcıları kış aylarında soğuklarla mücadele için aldıkları önlemler bir türlü değişmiyor.

Şehrin en işlek ve mecburiyet caddesi diye adlandırılan Cumhuriyet caddesi üzerinde soğuk havaların başlangıcıyla birlikte yerlerini alan kestane satıcıları soğuklardan korunma önlemlerini farklı şekillerde almaya çalışıyorlar. Bazı kestane satıcıları kartonlardan adeta siper alırcasına setler oluştururken bazıları ise ağaç veya mobilya malzemelerinden soğuktan korunma yollarını tercih ediyorlar.

Kış aylarının vazgeçilmezi olan ve bir o kadar da pahalı yiyecekleri arasında yerini alan kestane satışlarını gerçekleştirenlerin bulundukları yerlerindeki görüntüler bir şehrin görsel yapısına çokta uymadığı tartışılmaz bir gerçek olarak kabul ediliyor. Yanı başımızdaki Erzurum’da bu satıcılara farklı mekanlar oluşturulmuş ve görüntü olarak pekte sorun yaratmıyorlar. Bir yıl önce Bayburt Medya olarak bu konuyla ilgili bir haber yapmış ve uygun görüntüler olmadığı doğrultusunda bir çok yorum yapılmıştı.

Bayburt Belediyesinin bu yıl konuya el attığı ve kısa bir süre sonra kestane satıcılarına tek tip mekanlar oluşturacağı öğrenildi.

001 002

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • SELİM
  15 Kasım 2016 15:07

  kestane satıcı abılerımızın bızlerın kısın ıcını ısıttıgı gıbı beledıyemızınde onların ıclerını ısıtması dılegıyle dıyelım…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.