Kavcıoğlu, “Yanlış Yapanların Karşısında Korkmadan Duracaksınız”

 • Albümün Tarihi: 27 Eylül 2016
 • Bu Albüm 3288 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalar yaptı.

Yaklaşık bir aydır bulunduğu Bayburt’ta köyler başta olmak üzere bazı STK’larıda ziyaret eden Kavcıoğlu, ilden ayrılmadan önce AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ile Bayburt Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette, Bayburt’ta yanlış yapılan her konuda basının ve STK’ların korkmadan karşısında durması ve eleştirmesi gerektiğini vurguladı.

Bayburt’ta değişimin başladığını ve buna hiç kimsenin engel olamayacağını söyleyen AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, göçün önlenmesi için önemli çalışmaların yapıldığını, organize sanayisinin sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu, yaklaşık 10 bin civarına ulaşan üniversite öğrencilerinin şehir için büyük önem arz ettiğini, tarih ve kültürel değerlerin ön plana çıkarılması için ne gerekiyorsa yapacağını, çoruhun ve kalenin kenarlarındaki yapılaşmanın yanlış olduğunu, konuşamayan ve eleştiremeyen STK’ların STK olamayacağı, esnafın kendisini geliştirerek müşteri kazanma yoluna gitmesinin önemli olduğu ve şehrin gelişmesi için yeni projeler üretilmesi gerektiğini belirtti.

Yönettiğimiz bir çok soruya detaylı cevaplar veren ve her zaman olduğu gibi gerçekleri dobra bir şekilde cevaplayan Kavcığlu’nun konuşmasının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Bu yazıya 13 Yorum Yapıldı.

 • abdullah
  28 Eylül 2016 00:17

  Sayın vekilim düşüncelerinize katılıyorum BAYBURT çok bekledi diğer illere göre çok geride kaldık.Bu düşüncelerinizi ve projeleri gerçekleştirmek için bir ekibe ihtiyaç var.Size yardımcı olacak siyasiler yani teşkilatınız size ayak uyduramıyor çökmüş durumda önce kendi ekibinizi kurmanız lazım .Bu ekible bu teşkilatla dediğiniz projeleri yapamazsınız dediğiniz gibi tek başıma olmaz bütün hemşehrilerim destek vermesi lazım.RABBİM BAKANIMIZA VE SİZE KUVVET VERSİN İŞİNİZ ÇOK ZOR.

 • teknik forum
  28 Eylül 2016 10:13

  Sayın vekilim düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyorum Teknik Forum Derneği olarak yıllardır savunduğumuz lakin hayata geçiremediğimiz BAYBURT MASASI ‘ nı kurmanızı acizane tavsiye ederim.Herkese Saygılar

 • Hilal Kent Yap. Koop.
  28 Eylül 2016 10:43

  Sayın vekilim düşüncelerinize katılıyorum. İnşallah Bayburt için çok güzel şeyler olacak Çoruh’ un kenarına yapılanma olmasın katılıyorum. Şehrin dışına Erenli köyü sınırları içerisine İl Özel İdaresinden almış olduğumuz ruhsat karşılığı yapmış olduğumuz Hilal Kent Yapı Kooperatifi için hizmet istediğimizde tek aldığımız cevap şu dağın tepesine ne diye ev yaptınız cevabını alıyoruz.
  Biz köy sınırları içerisinde olduğumuz için müracaatlarımız İl Özel idaresine olmuştur. ancak İl Özel İdaresine yol, su ve kanalizasyon için 08/03/2016 tarihinde verilmiş olan yönetim kurulu yazısına istinaden hiç bir hizmet alamadık aldığımız tek cevap sırada bekleyen o kadar köy var size bir yıldan önce yolda yapılmaz asfalt da dökülmez biz o cevabı veren arkadaşa çocuklar okula nasıl gidecek dediğimizde aldığımız tek cevap sade sizin çocuklarınız mı var diye cevap aldık. Kooperatif de bir STK sayıldığından bir STK olarak sıkıntılarımızı bildirdik.

 • vatandaş
  28 Eylül 2016 12:35

  Sayın vekilim Bayburt da dönen bir çok yanlış işden haberdar olduğunuzu anladım.
  Arkanıdayız hak ve hukuk artık gelsinki Bayburt kalkınsın…..

 • sinirhastasi
  28 Eylül 2016 13:33

  sayın vekilim korkmadan eleştirilmesi gerektiğini ifade ettiniz..Bizim insanımız eleştiriyor ama gelin görün ki seçimle gelen yerel insanlar , yetkililer v.s.. bu eleştirilere kulak vermiyor haberlere dahi tahammül edemiyorlar..Şu gazetede belediye hakkında ve yerelde partiniz hakkında kaç tane olumsuz haber çıkmış bir geriye dönüp bakmanızı rica ediyorum..önce etrafınızdaki çalışma arkadaşlarınıza bu konuda tahammül etmeleri gerektiğini istekleri dikkate almaları ve kendilerini yenilemeleri gerektiğini bildirmeniz gerekiyor…yoksa gazetecilerde eleştirel haber çok buna emin olunuz..

  ayrıca bayburtun düzelmesini istiyorsanız özellikle kamu kurumlarına, milletvekilliklerine, belediye başkanlıklarına, liyakat yöntemi ile atalamalar ve seçimler yapılmalıdır…sizden öncesine bir bakınız hangi milletvekilinin adaylığı öncesinde bir yönetim başarısı vardı hangisi teknik anlamada bir konunun uzmanı idi? “iyi adamdır namazda kılıyor kuranda okuyor” ,”falancı stk’nın üyesi”, “filancının akrabası tanıdığı” kriterleri ile atamalar yapıldığı müddetçe bu memlekette kalkınma olmaz…Çünkü atanan bu kişilerin referansı; emekleri, başarıları, teknik çalışmaları değilki.. böyle oluncada bu memlekette hakkı ile çalışan adamlar geri planda kalıyor..çalışma olmayınca da memleket geride kalıyor..

  Bayburt’taki olumsuzlukları dövizlerle pankartlarla engelleyin diyorsunuz.. Sayın vekilim sizin yereldeki yönetimlerinizin gezetelrdeki yorumlara dahi tahammülü yokken nasıl böyle bir girişimde bulunabilir ki…Göç konusuna gelince bu memleketten giden kadar işi iyi bilen bir çok memur mühendis mimar üniversite hocası, tekniker, özel şirket personeli v.s. dışarından bayburta gelmek istiyor bu kişileri bir şekilde bayburta davet etmek ve yardımcı olamak gerekiyor….hem insan sayısı artacak hemde nitelikli çalışan çoğalacaktır..

  sayın vekilim , Yıkılması gereken binalar yerinde olmaması gerekn binalardan bahsediyorsunuz..peki başka vilayetlerde bir kaç haftada çıkan kentsel dönüşüm neden bayburt için çıkartılamadı neden bekliyor burada da milletvekili olarak sizin olaya müdahele etmeniz, kendi ifadenizle partinizin önünde ve mecliste pankartla dövizle isteğimizi dile getirmenizi bekliyoruz..çünkü buna hakkımız var seçim dönemlerinde sandıkları patlattığımız yüzdeleri tavan yaptırdığımız halde kaç zamandır bekliyoruz??? yönetim sizde iktidar sizde dozer kepçe sizde imza yetkisi sizde,başka şehirler kentsel dönüşümle güzelleşirken biz bekliyoruz..buyrun yıkın o zaman bayburtu güzelleştirin…

  ve bayburtlu gerçekten çarşının darlığından bazı kamu kurumlarının yarattığı sıkışıklıktan bıktı..dediğiniz binalar gerçekten sıkışıklık yaratıyor.. çarşısında gezmeye hakkımız olduğu halde çarşımızda rahat gezemiyor haraket edemiyoruz..

  size katılmış olduğum bir konu daha ise bayburtlunun kendini yenileyemesi
  saygılarımla…

 • bayburtlu
  28 Eylül 2016 15:50

  sayın vekılım dedıklerınız dogru ama hepsi sözde kalıyor. kusura bakmayın ama %83 oy aldıgınız halka yapacagınız hızmetler bu kadar ucuz olmamalı. ha halka da nasıhatta bulunmanız guzelde bıraz da halkın sesıne kulak verın. çalışmayan belediye başkanını ve AKP yı kendı menfaatları ıcın kullananları önce bir ayıklayın.. yoksa bır arpa boyu yol alamazsınız bu kadar net

 • bir öneri
  28 Eylül 2016 18:05

  sayın vekilim onceki haftalarda tesvik kapsamında bir çok ile yatırımlar ayrıcalık tanınacağı ifade edildi.bayburtta bunun içinde. binalar yaptınız yollar yaptınız iş yerleri açtınız .. peki buralara kamu kuruluşlarına, üniversitelere, özel sektör ile açılan yerlerine,yollara bakım yapacak kuruluşlara v.s.. kalifiye eleman doldurmadıktan sonra çöküş yeniden kaçınılmaz olacaktır. çünkü atanacak kişiler eminimki kpss ile gelecek yetreli senede iş tecrübesi olamayan yeni işe girmiş insanlar olacak. benım tavsiyem dısarıda okumuş memelketine hzmet etmek isteyen belli seneleri doldurmuş tecrübeli kamu kurum kuruluşlarında çalışan insanlar için torba kanun veya khk ile nakil isteyenlere engel çıkartılmaksızın nakil imkanı verilmesi.. ben mesela 10 yıldır bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışıyorum dağlar taşlar gezdim hatırı sayılı tecrübelerim var ama yok sendikası, yok siyasi partisi, yok şusu busu diye bir türlü nakilimi bayburta alamadım. sizden ricam bayburtun ve diğer illerin nitelikli insan ile kalkınması için böyle bir geçici süreli olacak şekilde hiç bir engel olmadan isteyene bu illere gelmeleri için nakil için bazı illere ayrımcılık yaparak bir kanun veya tasarıyı meclisten çıkartmanız…çünkü kalifiye elemanın olmadığı yerde yapacağınız yatırımlarda yine heba olacak

 • yasin
  28 Eylül 2016 19:58

  gumushane kayaları kırarak kentsel donusumu saglıyoo..bı gelın gum bld baskanıyla gorusun bı sorun nasıl basardınız dıye ??

 • Kaleardılı
  28 Eylül 2016 23:27

  Sayın vekilimin dediği gibi eleştirmekten korkmayın….

  Yapılan yanlışlıkları hatırlatmak gerekir, Medyada haberi yapılan Bayburt Belediyesi tarafından yapılacak olan Kaleardı parkı ????? işaretleri içinde yapılıyor ve buna kimse dur demiyor. Nedeni park yapılmadan önce mahalleyi, okulları, çoruhu, rehabilitasyon merkezini, bahçeleri, hayvanları ve insanları (zaten bizi düşünen yok) ses kirliliği ve tozlar içinde bırakan koca koca şantiyelerin hala orda varlıklarını sürdürmeleri, kaliteli ve yaşanabilen bir memleket vaat eden medyaya mülakatlar veren  sayın vekilimizde buna dahil kusura bakmasın benim düşüncemde neler yaparsanız yapın düşleriniz ordaki şantiyelerin tozlarında bizlerin kaybolduğu gibi kayıp olacaktır. Çünkü onların orda olmalarının sebebi Bayburt ta seçilen ve atanan yöneticilerdedir. (Yok olmaya ve kullanılmayan bir yatırım olur ve bunun sebebi sizler olursunuz.)

  Yapacağınız park bitmeden şantiyeleri kaldırma kararı aldınızsa varsa böyle bir kararınız basına açıklayın.

 • alim
  29 Eylül 2016 09:51

  sosyal medyada belediyeyi eleştirenleri hedefe alan bir başkan var bilginiz varmı size eksikleri sayan muhtarlara artık size hiçbir hizmet yok diyen bir yönetim var bunları biliyormusunuz sayın vekilim kimi nasıl eleştirsin bu millet daha

 • GÜRSEL KARAPINAR
  30 Eylül 2016 23:38

  SAYIN VEKİLİM;
  Bayburt’ta ödül dağıtan , ziyafet çeken sivil toplum örgütü çok..
  Eleştiren ,karşı çıkan yok…Neden…?
  Bir yıl önce bizim ifade ettiğimiz ,bugünde yorulmadan ifade ettiklerimizi
  Sayın Kenan Yavuz bey ifade etti, çarpık yapılaşmadan,çirkinlikten bahsetti
  adama her eleştiriyi ,saldırıyı yaptılar….Vekil mi olacaksın diyecek kadar
  seviyeyi düşürdüler…
  Çünkü konuşan Kenan Yavuz’du bütün ezberleri bozmuştu, hislerimize
  tercüman olmuştu..
  Bugün bunları ,siz ifade ediyorsunuz…O gün bağıranlar,saldıranlar sizi
  kuzu gibi dinliyorlar..Ses çıkarmıyorlar ..Demek ki biz haklıymışız….
  Sayın vekilim , Bayburtun düzensiz ve çarpık yapılaşması Taş köprüden
  içeri eski Bayburt dediğimiz alandadır…Mahalleler en fazla iki veya üç kat
  olmak üzre yapılanmalı, çarşı içide yıkılarak ,bazı yerlerde bir veya iki kat
  kalmalı diyoruz.. Bu alan ESKİ BAYBURT TARİH VE KÜLTÜR ŞEHRİ OLARAK
  TURİZME KAZANDIRILMALI…Zor değil ,ilk önce inanmak lazım..
  Trabzon’dan Bayburt’a baktığımız zaman , Bayburt vadisi doğu Karadenizin
  arka bahçesi, hinterlantı olarak görünüyor ve biliniyor..Bunun farkında
  olmayan maalesef Bayburtlular….Bu ekonomik paket ve uzun vadede demir
  yoluyla Bayburt başka bir çehreye bürünecek,hazırlıklı olmalıyız…
  ASIL SORUN bu gelişmeler olurken ,bu yatırımlar yapılırken buna paralel
  BAYBURT KENTLEŞEMİYOR,MODERN ŞEHİR OLAMIYORUZ…NEDEN…? NİÇİN…?
  Bu sorulara cevap bulmamız şart, ilk önce BELEDİYECİLİĞİ ZİRVEYE TAŞIMALIYIZ ..
  tepeden tırnağa belediyecilik anlayışımız ve KADROLARIMIZ değişmeli..
  Radikal kararlar,almalıyız,irade göstermeliyiz..Bu iradenin arkasında İktidar,
  muhalif partiler,ticaret,esnaf odaları,üniversite ,diğer kurumlar,basın v.s
  herkes kararlı şekilde durmalı, yasa kanun yetersizse tamamlayalım,bu
  icraatlara karşı duranlar, çıkarı için bağıranlar olacak,çok kararlı olmalıyız
  aynı gemideyiz batıyoruz…Saygılarımla…
  Sloganımız BAYBURT YIKILARAK DÜZELİR….

 • adem
  2 Ekim 2016 21:53

  şunu da şuraya yazıyorum bu dönemde değişen hiçbirşey olmayacak. çünkü herkes herzaman ki gibi sadece konuşuyor.

 • BYB
  3 Ekim 2016 09:10

  Sayın vekilim Bayburt’a her gelişinde aynı şeyleri söyleyip gidiyor. Başka bir şey yok.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.