Karla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

 • Haberin Tarihi: 21 Kasım 2016
 • Bu haber 1328 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Karla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

Bayburt’ta karla mücadele toplantısında düzenlendi.

Toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu, Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılarslan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali İsmail Ustaoğlu toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada kış mevsimi nedeniyle alınması gereken çeşitli tedbirler hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

Bayburt’ta kış şartlarının zaman zaman kendisini ağır bir biçimde hissettirdiğini ifade eden Vali İsmail Ustaoğlu, “ İlimizin diğer illerle bağlantı noktası ve geçiş güzergâhında olması nedeniyle karın yoğun yağdığı zamanlarda bölgemizdeki ulaşımı sağlayan yüksek rakımlı bölgelerde çeşitli sıkıntılar yaşandığını hepimiz biliyoruz. Burada alacağımız kararları ilgili ekiplerdeki arkadaşlarla paylaşarak herhangi bir sorun yaşanmadan bu kış sezonunu geçirmek istiyoruz.  Bununla ilgili olarak bugün burada tüm kurumlarımızı bir araya getirerek önümüzdeki kış sezonu içerisinde ilimizdeki emniyet ve karla mücadelede alınması gereken tedbirler konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz.” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu, kış şartlarının önceden alınacak tedbirlerle bertaraf edilmeye çalışılacağını belirterek özellikle taşımalı eğitim yapılan yerlerde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için bir dizi önlem alınacağını kaydetti. Taşımalı eğitim güzergâhlarında çalışan araçların emniyet ve jandarma birimleri tarafından gerekli incelemelerinin sürekli olarak yapılması konusunda yetkililere talimat veren Vali İsmail Ustaoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bu konuda hiçbir taviz vermeden gerekli incelemeleri yapacağız. Bu çocuklar devletimizin himayesinde olan ve ailelerinin bizlere teslim etmiş oldukları çocuklar.  Onun için bu konuda ilgili kurumların gerekli takiplerini yaparak herhangi bir aksaklığa yer vermemeleri gerekiyor.”

“Şehirlerarası yollarda meydana gelecek olumsuz olaylara karşı kurumlarımızın birbiriyle koordineli bir şekilde çalışması gerekiyor. Bizim burada temel amacımız şehirlerarası yollarımızın açılmasını temel alan bir anlayışla sıkıntı olan bölgeye ulaşabilecek en yakın mesafedeki kurumumuzun o noktaya ulaşarak sıkıntıya müdahale etmesi.”

Toplantıya katılan kurum temsilcilerinden gelen talepleri de değerlendiren Vali İsmail Ustaoğlu kaza sonucu ya da hava muhalefeti nedeniyle yolda kalan araçların kurtarılması için fahiş fiyatlar talep edilmesinin gerekli denetimlerle önleneceğini bildirdi.

Toplantı il ve ilçe merkezlerinde alınacak tedbirler hakkında yapılan görüş alışverişiyle sona erdi.

1 2

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • murat
  22 Kasım 2016 14:12

  mülk idare amirlerinden sonra
  belediye karayolları ve il içe özel idareleri amirleri en başta olması gerekmezmi

  Toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu, Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan,İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural,
  Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılarslan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 • bay
  23 Kasım 2016 04:31

  Bir hafta önce ilk ciddi kar yağdığında Öğretmen tokilerine çıkan yol ya sabah temizlenmemişti ya da tuz dökülmemişti.Sabah adeta yollar cama dönüşmüş ve buz kesmişti.Bir çok araba yerinden bile kıpırdayamazken bazıları yollarda kalmış ,dolmuş ve okul servisleri öğrencilerine okula bırakamadan yolda indirmek zorunda kalmıştı. 15 Temmuz Kız imam hatip ortaokulu öğrencilerinin 500 metrelik mesafeyi o soğukta yürüyerek gitmek zorunda olduklarını gördük.Bu konuda belediyeden gerekli hassasiyeti göstermelerini talep ediyoruz.Zaten bir günde akşam ve sabahtan gerekli tedbirleri almak yerel yönetimin görevi değilmi?

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.