Kaleardı Şehir Parkı Yapımı Start Aldı

 • Haberin Tarihi: 8 Eylül 2016
 • Bu haber 2313 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kaleardı Şehir Parkı Yapımı Start Aldı

Kaleardı Mahallesi’nde Bayburt Belediyesi’nce yapılacak olan Kaleardı Şehir Parkı için çalışmalar start aldı.

Parkın yapım çalışmaları kapsamında parsel köşe noktaları tespit edilerek alanın tefsiye çalışmaları başladı. 50.000 metrekarelik bir alana sahip olacak park, içinde birçok sosyal donatıyı barındırması açısından vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek ve Kaleardı bölgesine canlılık getirecek. Ayrıca parkın kaba inşaatının yıl sonuna kadar yüzde 80 oranında tamamlanması bekleniyor.

Kalerdı Şehir Parkı ile ilgi yaptığı açıklamada Bayburt için söz verilen bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, “Bayburt’ta sözünü vermiş olduğumuz Kaleardı bölgesindeki 50.000 metrekarelik alanda yapılacak olan şehir parkının ihalesi yapıldı. Müteahhit çalışmalarına başladı. Bu park inşallah bu yıl sonu itibariyle yüzde 80 oranında tamamlanacak. Ayrıca Türkiye’nin örnek gösterilecek parklarından biri olacak. Maliyeti ise 4 milyon 200 bin liradır” ifadelerini kullandı.

001

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • hasan
  9 Eylül 2016 11:01

  Park yapılıyor ama oradaki şantiyelerdeki tozdan kimse duramaz o parkta

 • selma
  9 Eylül 2016 17:52

  Şu gelişen yüzyılda yollarımız tozdan pislikten geçilmiyor beyefendiler park telaşına düşmüşler Sıfır sıfır sıfır.. Sizlerin tek oyalandığınız bu değerli zamanı boşa geçirmek kazandığınız paraları şahsi yatırıma dönüştürüp cukka etmek. Gerek teşkilat gerekse siyaset ve hizmet yolunda ne kadar beceriksiz olduğunuzu ben şu işlerinizden anlıyorum Çünkü sizlerin henüz sözde bu projelerinizi nice ilçeler ve beldeler çoktan aşmış durumda.. Allah aşkına çıkıp bir dünyayı dolaşın ya.. Göreceksiniz bu milletin tokatını er geç yiyeceksiniz En son şehitlere vefa örneği yaptığınız Şehitosmandaki şehitliği gördüm içler acısı her taraf berbat yaptığınız sözde beton dökme ucube anıtın sıvaları dökülüyor zemindeki taşlar patlamış ziyan olmuş tek güzel yer Halil Türkoğlunun sade kalan toprak mezarı. Yazıklar olsun size Çünkü Ülkemin nice güzelim il ve ilçelerini gördükçe siz beceriksizlerin yüzünden memleketimizden utanır olduk… Benim memleketimin tek başarısı maneviyatıdır gerisi boşşşş…

 • ediz
  9 Eylül 2016 22:13

  İlk Yorumu Yapan Arkadaş Özetle Herşeyi anlatmış Eğer O şantiyeler Kaldırılmaz ise Yapılacak olan Yatırıma Çok Çok yazık olur. Bayburtta Dağdan Taştan Çok Daha nevarki. Nakliye az olsun Daha fazla kar edelim diye Ağzımızın içini oyuyorlar Yaşanılmayacak hale getirdiler nefes alamaz olduk Çok Yakında KANSER Hastalıklarıyla Boğuşacağız Bu Şantiyelerin Derhal Kapatılması Lazım.

 • ali
  10 Eylül 2016 13:48

  park yapımından daha önemli işler olduğunu düşünüyorum. belediye nasıl bir vizyon ile hareket ediyor anlayamıyorum.

 • kök
  11 Eylül 2016 10:08

  olmaz böyle bişey önce şu şehri vilayet görüntüsüne kavuşturun ondan sonra park bahçe yapın bu kafayla bayburt bir adım ilerlemez yazık bu güzel şehre yazık gelen paralara insallah bayburt birgün bayburtu hakkıyla yönetenlererin eline geçer

 • BİLGE
  13 Eylül 2016 14:10

  Acaba bu parkı hangi belediye projelendirecek.Malum projelerimizle Bayburt Belediyesi hariç her belediye ilgileniyor.

 • GÜRSEL KARAPINAR
  13 Eylül 2016 21:15

  ŞEHİR MERKEZİNİ YIKAR ,YENİ YAPILANMAYA GİDER, TARİH VE
  KÜLTÜR ŞEHRİ ESKİ BAYBURT DEDİĞİMİZ ALAN TURİZME
  KAZANDIRILIRSA BU PARKIN ANLAMI OLUR…
  İLK ÖNCE MODERN,ŞEHİR,KENT OLACAĞIZ, BU İCRAATLARA
  PARALEL , YAPILANAMIYORUZ…
  BAYBURT YIKILARAK DÜZELİR….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.