Fırın Çalıştırma Prosedürü Değişti

  • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2016
  • Bu haber 1717 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fırın Çalıştırma Prosedürü Değişti

Ekmek fırını açmak isteyenler bundan böyle işyeri açma ve çalışma ruhsatı beyan etmek zorundalar.

Bayburt  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut 1/1/2017 tarihinden itibaren Ekmek Fırını açmak isteyen  işletmelerin, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurularında,  İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı beyan etmelerinin, zorunlu hale getirildiğini bildirdi.

Karabulut, “ Remi Gazetede yayınlanan kayıt ve onay işlemlerine dair değişiklik yönetmeliğine göre, fırın işletmelerinin kayıt prosedürü değişmiş oldu.  Bu değişikliğe göre, Ocak 2017 tarihinden itibaren ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide üreten işletmeler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne işletme kayıt belgesi için yapacakları başvuruya iş yeri açma ve çalışma ruhsatını eklemek zorundalar. Yetkili merci tarafından başvuru on beş iş günü içerisinde incelene ve Gıda Hijyeni Yönetmeliği hükümlerine uygunluğu açısından ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide üreten işletmeler yerinde resmi kontrole tabi tutulacak. Resmi kontrol sonucu herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmamış ise işletme kayıt belgesi adına düzenlenecektir. Herhangi bir eksiklik veya uygunsuzluk durumunda başvuru sahibine eksikliklerin giderilmesi için süre verilecek ve süre sonunda eksiklik giderilmiş ise işletme kayıt belgesi tanzim edilerek işletmeye verilecektir ” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.