Demokrasi Nöbetini Ozanlar Taçlandırdı

  • Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2016
  • Bu haber 1278 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Demokrasi Nöbetini Ozanlar Taçlandırdı

81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Bayburt’ta Cumhuriyet caddesinde gerçekleştirildi.

Saat 15.00 başlayan miting öncesi vatandaşlar saatler önce Cumhuriyet caddesinde yerini almaya başladı. Havanın yağışlı olmasına rağmen vatandaşlar Türk bayraklarıyla mitinge büyük ilgi gösterdiler. Bütün siyasi partilerin il başkanları, Belediye başkanları ve STK temsilcilerinin hazır bulunduğu Demokrasi ve Şehitler Mitingine, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bekir Kasap, Saadet Partisi İl Başkanı Osman Nuri Temur, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet caddesinde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi Kur’an tilavetiyle başlayan ve İl Müftüsü Kemalettin Aksoy’un duasıyla devam eden mitingde Halk Ozanları Aşık İhsan Yavuzer, Aşık Kul Nuri ve Aşık Suphani söyledikleri şiir ve deyişlerle devam etti. İlerleyen dakikalarda başlayan yoğun yağmur nedeniyle bir süre mitinge ara verilmesine neden oldu. Daha sonra Bayburt Valisi, Belediye başkanı ve siyasi parti il başkanlarının yaptıkları konuşmalar sonrasında 15 Temmuz’dan buyana devam eden demokrasi nöbeti düzenlenen mitingle devam etmiş oldu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.