Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Müracaatlar Başladı

 • Haberin Tarihi: 9 Şubat 2017
 • Bu haber 1165 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Damızlık Düve Yetiştiriciliği İçin Müracaatlar Başladı

500 başlık damızlık düve yetiştiriciliği desteği için başvurular başladı.

Uygulanacak olan projeden il genelinde yararlanmak isteyenler müracaatlarını 06 Şubat ile 06 Mart 2017 tarihleri arasında yapabilecekler.

Bu proje ile, Damızlık düve yetiştiriciliği yapan büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu damızlık gebe düvelerin yurt içinden karşılanması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, sermayenin ülke içerisinde kalmasını sağlayacak. Gerçek ve tüzel kişi üreticilerin, bireysel veya bir arada yapacakları, 500 baş kapasiteye sahip, projeli sütçü, etçi veya kombine saf ırk damızlık düve üretimi ve ticari gebe düve satışı için sağlık sertifikasına sahip yeni işletme kurulması veya mevcut işletmelerin kapasitelerinin 500 baş üzeri olacak şekilde artırılması ve bu işletmelerin yatırımlarının desteklenmesi sağlanacak.

Damızlık düve yetiştiriciliğine %50 hibe desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin 06 Mart 2017 tarihine kadar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Hasan
  9 Şubat 2017 17:16

  Öncelikle emeği geçenler teşekkürü borç bilirim.Ancak köyde hayatını devam ettiren köylü üreticilerimiz “500 baş büyükbaş hayvan” sanayi tipi işletmeciliği yapabilecek potansiyel den çok uzak durumda olduğu sizlerce yakınen bilinmektedir.

  Bunun yanında “50 Baş Büyükbaş,100 baş Büyükbaş,250 Baş Büyükbaş v. hibe programında yer aldırılamaz mıydı?Köyde yaşayan nüfusu köyde tutmak üretimde tutmak demektir.Şehre indiğinde vasıfsız ve tüketici konumuna düşeceği ortada…

  Kamu kaynaklarından az gelirli üreticiler desteklenerek üretim ve kazanma stratejileri desteklenemez miydi,bir yerde bir eksiklik yok mu sizce?
  Bu alanda emek,sermaye ve yıllarını vermiş bir üretici olarak tüm samimiyetimle ifade ediyorum.
  İfadelerimin eleştiriden ziyade istişare olarak algılanması istirham eder emeği geçenler teşekkür eder sağlık ve esenlik dileklerimi sunarım.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.