Bayburt’un Milletvekili Sayısı Düştü

 • Haberin Tarihi: 19 Haziran 2016
 • Bu haber 1779 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’un Milletvekili Sayısı Düştü

Yüksek Seçim Kurulu Milletvekili sayısını yeniden belirledi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2015 yılı sonuçlarına göre, seçim çevreleri ve her seçim bölgesinin çıkaracağı milletvekili sayılarını belirleyen YSK, Bayburt’un Milletvekil sayısını 1’e düşürdü.

Yapılan hesaplamaya göre, Antalya’nın milletvekili sayısı 14’ten 15’e, Kocaeli’nin 11’den 12’ye, Tekirdağ’ın 6’dan 7’ye yükselirken, Isparta ve Yozgat’ın milletvekili sayısı 4’ten 3’e, Bayburt’un ise  2’den, 1’e düştü.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 10 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  19 Haziran 2016 00:46

  tüh bee! desenize memleketimizin hali içler acısı olacak!

 • kurukafalı
  19 Haziran 2016 02:02

  neden neden

 • murat
  19 Haziran 2016 09:36

  yazık gerçekten şu memlekete yazık göç olayını bir türlü durduramayan zihniyetlere yazık tüh be tüh…utanıyorum bazen BAYBURT lu oluşumdan sayenizde.

 • özbayburtlu
  19 Haziran 2016 10:06

  boy boy fotoğraf çekileceğinize içler acısı durumumuzu düşünün ayıp gerçekten…nüfusu nasıl artırırız diye düşünün … köprü altına ağaç dikmeyi bırakın….
  giden geleni aratır diyorlar ya doğru sözmüş….

 • bayburtlu
  19 Haziran 2016 12:13

  niye şaşırdınız ki seviniyordunuz akp vekil sayısını 2 yaptı diye ama hala anlamadınız akpnin bayburtu kullandığını sırf kendi vekil sayısını artırmak için bu numarayı çekmişti bayburta

 • murat
  20 Haziran 2016 01:00

  vekil sayısı seçmen sayısına göre değil nüfusa göre belirlenir. çünkü vekil oy kullanma hakkı olmayanlarında vekilidir.
  bu bayburtlu yöneticilerin beceriksizliğidir. yönetimler belediye il genel meclisi ne sayarsanız sayın durumdan vazife çıkarıp illa hükümete yüklenmenin bi anlamı yok. hükümet parayı aktarır yatırımı yapmak ister tabiki bunların içinde acil olan vardır. geliri yüksek olan vardır maalesef bizimde bir bayburtlu olarak ürettiğimiz bir proje yoktur. kaldıki bugün oy veren vermeyen bi çok insan belediyeden muzdariptir
  durumdan vazife çıkarıpta mhp yi üstün göstermenin bi anlamı yok. unutulmamalıki vekil sayısı tekrar 2 ye çıktığında mhp den kadri hocayı bu millet meclise göndermiştir. daha sonra mhp nin yalnış politikaları tekrar 2 vekili ak partiye kazandırmıştır.

 • BYB69
  20 Haziran 2016 09:06

  Kesin C.H.P düşürmüştür. hani daha önce öyle diyordunuz ya!

 • ali
  20 Haziran 2016 10:00

  Bayburt göç verdikçe ve buna çözüm bulunmadıkça sonuç gitgide dahada vahim boyutlara ulaşır ALLAH bayburt ta yaşayan insanların yardımcısı olsun pahalı memleketimiz iş yok esnaf zor durumda bağkur ssk doğalgaz ödenemiyor esnaf işyerini kapatıp göç etmek zorunda kalıyor umutlar şimdilik kısmen işkur da oda nereye kadar 1300 tl ile ev geçinirse tamam vekillik vatandaşı fazla ilgilendirdiğini zannetmiyorum seçilen düşünsün ben geçim derdindeyim ama bir kamuoyu oluşturuyor haliylede insanlarda moral bozukluğu oluşuyor acil iş aş imkanı ucuz yaşanılabilir bir il yolunda adım atılırsa güzel olur ben bakanımıza güveniyorum yetkililer büyük düşünüp büyük projelerle kapısını çalarsa olacağına inanıyorum

 • osman
  20 Haziran 2016 13:32

  Bayburtun işsizliğin olmasından dolayı düşüyor. İş çeşitliliği yok. Örneğin Fabrikalar yok. Şirketler yok. Üretim olmadığından nüfus azalıyor. Nüfus geleceğini planlayacağı şehirlere göç ediyor.
  Bayburtun milletvekili sayısı düşüyor. Acilen bu işsizliğe çare bulsunlar. Ben bile Üniversite mezunu Kamu yönetimi mezunuyum devlet dairelerine giremiyorum. Ben bile göç etmeyi planlıyorum.

 • Bayburtttt
  22 Haziran 2016 14:08

  Maalesef Bayburt adına kimsenin bir şey yaptığı yok. Ha Maliye bakanımızın hayrına ne yapılı ise yapılacak. Ama şu bir gerçek Bayburt’taki yöneticiler Gönderilen ödenekleri de kadroları da olması gereken gibi harcamıyor kadro dağılımına dikkat etmiyorlar. Bir bakın Allah aşkına özel idareye belediyeye gelen ödeneklere bir bakın ve yapılanlara bir bakın gelen ödenekler adam gibi birilerinin eline geçse yapılanların on katı yapılırdı memlekete. Kadrolaşmaya bakın ya kendi partilini seç kardeşim yine ama adam gibi getirdiğin işi yapacak adamı seç. Sadece hısım akrabayı gözetmekle olmaz bırakın yanınızdan yalakalık için dalkavukluk için ayrılmayanları da işi yapacakları bir yerlere getirin. Kadrolara atanan adamlar nasıl atandıklarını bildiklerinden o işin adamı olmadıklarından nasıl o koltukta oturmaya devam ederimin hesabını yapıyor gene partililer nerede hop onlar orada yalakalıkta dalkavukçulukta. Adam gibi adamlar bakıp bu tabloya memleketten gidip dururyorlar. Allah Aşkına şu işleri adma gibi yapanlara verin size fcbook tan yalakalık yapanlara değil. Bu işerin gunahını ödeyemezsiniz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.