Bayburt’ta Kapalı Halk Pazarı Yeri Netleşiyor…

 • Haberin Tarihi: 25 Haziran 2016
 • Bu haber 2748 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Kapalı Halk Pazarı Yeri Netleşiyor…

Bayburt şehir merkezinde kapalı halk pazarının yapılması düşünülen yerlerin başında Tuzcuzade mahallesi bacanaklar mevkisi çıkışında bulunan boş alan düşünülüyor.

Bayburt’ta yıllardır sorun haline gelen ve bir türlü çözüm üretilemeyen halk pazarı sorunu Belediye tarafından çözüme ulaştırılması için yer tespit çalışmalarında, ağırlıklı olarak üzerinde durulan yer Tuzcuzade mahallesi oldu. Kapalı halk pazarının nasıl bir proje yapılarak uygulanacağı şimdilik netlik kazanmış değil. Vatandaşlar yapılması düşünülen kapalı halk pazarının, kış aylarında da faaliyet göstermesini istiyor.

Büyük bir aksilik olmadığı taktirde Tuzcuzade mahallesinde yapılacak olan kapalı halk pazarının yapımına kısa bir süre sonra başlanması bekleniyor.

Not: Haberde yer alan proje tamamen tahmini olarak kullanılmıştır.

2

3

1

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  27 Haziran 2016 06:21

  Pazar yeri sorunu Ülkemizin öncelikli sorunlardan bir tanesi, keza Bayburt unda sorunu, yıllardır çözüme kavuşmadı.
  Yapılacak olan proje bir kere yapılmalı , şehre hitap etmeli, her mahallenin ulaşabilecegi merkezi noktada olmalı, bazı esnafımıza işi ile ilgili sorun olmamalı, çok amaçlı, icabında sığınağı olan,otopark olarak kullanıla bilen( kullanıla bilmesi için merkeze yakın ve UKEME kararı alınan kameraları ve otopark görevlisi olan ) dere içi konumunda olup sele maruz kalmayan olmalı diye düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.