Bayburt’ta 15 Bin Öğrenci Karne Aldı

 • Haberin Tarihi: 17 Haziran 2016
 • Bu haber 1986 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta 15 Bin Öğrenci Karne Aldı

Bayburt’ta 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılının sona ermesiyle yaklaşık 15 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Bayburt’ta Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu ve Şehit Recep Eşiyok İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali İsmail Ustaoğlu, Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut ve öğrenci velileri katıldı.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulunda eğitim gören engellilere karnelerini veren Vali İsmail Ustaoğlu, “Çocuklarımızın topluma kazandırılması, sürekli toplumun içerisinde olması çocuklarımız açısından çok önemli, aileler açısından da çok güzel. Bu Merkezimizde çocuklarımız bir takım alışkanlıklar edinmeye çalışıyorlar. Bunlar bizim ülkemizde özlemle beklediğimiz, yıllardır hayal edemediğimiz şeylerdi. Bu gün Allaha şükürler olsun ülkemizin en ücra köşesinde bile yapılabiliyor olması bizim gerçekten gurur duyacağımız eğitim alanında güzel hizmetlerdir. Bu çocuklarımızın böyle toplumla iç içe olması, ayrı değil toplumun bir parçası olduğu hissiyatının verilmesi güzel bir şey, hepinizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Ustaoğlu daha sonra yapılan karne törenin ardından Şehit Recep Eşiyok İlk Öğretim okuluna düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler verdi. 

Bayburt’ta Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerden toplam 1058 öğretmen ve 14598 öğrenci yaz tatiline girmiş oldu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • beyrek
  19 Haziran 2016 10:48

  Ben buradan Vali Beye hoş geldin diyorum. Şehit Recep Eşiyok Okulunda iki öğrencisi olan bir veliyim. Karne dağıtımı ile alakalı etkinlik olacağına dair biz velilere mesaj geldi. Davet edildik. Saat 10:30 ‘ da başlayacağı yazılıyordu. Okulun önüne geldiğimde birçok makam aracı ve şahsiyetin ortamı doldurduğunu, Öğrencilerin sınıflarda bekletildiğini, Velilerinde içeriye alınmadığını gördüm. Çoluklu çocuklu Onlarca veli ise dışarıda karşıki duvara yaslanıp orada bu saçma şeylerin geçmesini tam iki saat bekledi. Emzikli kadınlardan tutunda her tür veli orada bulunmakta idi. Sayın Vali dışarıya çıkınca vatandaşlara bir kelam etmeden bastı gitti. Her ne kadarda icraat noktalarında bu aralar pek hoşuma gitmesede Sayın Belediye Başkanımız en ufak bebekten tutunda en yaşlı insanlara kadar kapıda bekleyen kişileri ziyaret edip hal hatır sordu. Kendisini buradan tebrik ediyorum. Vali beyede teessüflerimi sunuyorum. Gelelim Okul yönetimine; saat 12:00 de öğrencileri toplayıp tam 10 dakika içerisinde ilkokulları bir ortaokulları bir olmak üzere merdivenlere davet edip kuru bir alkışla gönderdiler.
  Bakın o çocuklar, veliler ve hatta en çok sizler o bir yılın emeğini verdiniz. Bu kadar basit ve plansız halde tam bir organize fiyaskosunu kimselere yaşatma hakkınız yok. Bunu her dönem ve her sene sonunda ısrarla devam ettiriyorsunuz. Çok hoş durmuyor.
  Dışarıda bekleyen birçok velinin kendi arasında konuştuklarını kendi düşüncelerimle beraber buraya aktardım. Sayın Okul yöneticileri; sizleri bu hatalarınızdan dönmeye davet ediyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.