Bayburtlunun Hızlı Tren Hayali Bitmiyor

 • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2017
 • Bu haber 2037 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburtlunun Hızlı Tren Hayali Bitmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Kasım 2015 tarihinde Bayburt’ta yaptığı toplu açılış töreninde, Bayburt’la ilgili yaptığı açıklamaların en önemlilerinden biris “Hızlı tren hattı Bayburt’tan geçecek” sözü olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayburt’a verdiği önemi her Bayburtlu çok iyi biliyor. Son yıllarda gündeme taşınan ve üzerinde günlerce tartışılıp kamuoyuna taşınan tren yolu konusu her nedense son bir yıldır pekte tartışılmıyor. Her türlü geçim şartlarının pahalı olduğu ve iklim şartlarının sert geçtiği Bayburt’ta, ulaşımda nakliye başta olmak üzere önemli oranda hayat şartlarını kolaşlaştıracak olan ama hayata geçmesinin uzun vadeli bir süreç gerektiren tren yolunun Bayburt’tan geçmesi durumunda sadece insan hayatını ucuzlatmayacak, Bayburt’u bölgesinde yıldız kenti konumuna getirecektir.

Bu kadar siyasi gücü elde etmiş olan Bayburt’ta, kısa bir süre önce “Bayburt Kalkınma Platformu”nun kurulmuş olması önemli bir fırsat olacaktır. Tren hayali bir şekilde akademik olarak tekrar ele alınarak proje hazırlanmalıdır.

Söz konusu tren yolunu gündeme taşımak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Kasım 2015 tarihinde Bayburt’taki konuşmasının tamamı başta olmak üzere, Bayburt Medya olarak 1 Aralık 2015 tarihinde yaptığımız haberi olduğu gibi hatırlamak ve izlemek için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.bayburtmedya.com/bayburt-hizli-trenle-degisim-yasayacak

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 8 Yorum Yapıldı.

 • Sinirhastası
  17 Ocak 2017 06:12

  Bundan 3 -4 ay evvel sayın kavcioğlu medya ile yaptığı bir sohbette isteklerinizi STK larla, medya aracılığı vs ile dile getirin ve çaba sarf edin demişti. Bayburtlu çaba veriyor, işte bu haberde olduğu gibi , sözünü de aldı. Ama sonuç? Sayın vekilimız inde bayburtlu ya verilen sözlerin takibi konusunda girişimlerde bulunmasıni talep ediyorum.

 • acı gerçek
  17 Ocak 2017 10:02

  Saat kule meydanında afiş yarışına girmeyi icraat gibi sayan sevgili hemşerilerime sesleniyorum.Zaten gelmeyeceğini biliyorduk ve kendi şahsi menfaatlerimiz için gittik .Ey medeniyet otağı Bayburt ne hazindir ki sana hizmet edecek olanlar sadece hayalini kurabildiler.

 • ismail
  17 Ocak 2017 13:57

  Tren seçim zamanı geldimi afişlerde geldigini görürsünüz sayın bayburtlu hemşerilerim reklam afişlerinde iyi uykular

 • emre
  17 Ocak 2017 14:40

  hızlı trenden gectık sehır ıci yollar bıle berbat arabası olan ınsanlar bu durumu daha ıyı göruyor .. ama bızım mıllet e haktır ..

 • ibrahim
  17 Ocak 2017 14:45

  artık bu sorunu çözsünler yeter artık yıllardan bei hızlı tren gelecek diye milleti oyaladılar bu stklar ne işe yarıyorlarlütfen artık sayın vekillerimiz bizim bu müzbin sorunumuzu çözsünler bizim tek isteyimiz hızlıtrenin memleketimizden geçmesi

 • recep erdoğdu
  18 Ocak 2017 14:57

  tren g.haneden geçer ise 7 milyar dolar,Bayburttan geçer ise 3.5 milyar dolar”yani yüzde elli daha
  ekonomik”hız ise iki kat fazla,dolayısıyla,demir yolunun Bayburttan geçmesi Haktır.!!!,k.t.ü.prf dr
  Fazıl çelik,e binlerce tşk,ler.
  not:sn Cumhurbaşkanı Başbakan ve maliye bakanımıza rapor verildi,bundan dolayı devlet büyükleri,
  Bayburt “mitinginde söz verdiler.,İnşaallah proje çizilir ve temeli atılır.tşk,ler.

 • Köksal
  19 Ocak 2017 22:39

  Siz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu güne kadar hiç söz verip de sözünde durmadığını gördünüzmü?Tayyib Bey Hızlı tren Bayburt tan geçecek dediyse geçecektir Nokta.

 • şafak
  2 Şubat 2017 11:30

  Hızlı tren Ben başbakan olursam deniz getirecem güzel Bayburt’uma ne olsa okunu at yayına sahip çıkma bayburt merkez veya Baberti kampüs alanı içine tranvay hattı yakışmazmı
  Ufak şenirlerde parti önemi yoktur kşi önemi vardır seçerken buna özen göstersek çok daha iyi olur

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.