Kobal “Bayburt “Vefa” Filmiyle Tanıtılacak”

  • Haberin Tarihi: 23 Haziran 2016
  • Bu haber 3038 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kobal “Bayburt  “Vefa” Filmiyle Tanıtılacak”

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal yaptığı yazılı açıklamada, Bayburt’ta il kez uzun metrajlı bir film çekileceğini filmin isminin ise “Vefa” olacağını söyledi.

Kobal, “Son zamanlarda Bayburt’umuz hiç olmadığı kadar ülkemizin gündemine geliyor. Maliye Bakanımızın Bayburt’ta getirdiği olağanüstü fırsat ve tarihi rüzgar ile birlikte Bayburt’umuzun kültürel yaşamımızda da önemli projeler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Belediyemizin, Baksı Müzesinin ve Kenan Yavuz Kültür evinin ve üniversitemizin kültür yaşamımıza katkılarını Ak Parti İl başkanlığı olarak destekliyoruz. Bu yaz sezonunda Kenan Yavuz’un desteği ile ilk kez Bayburt’ta uzun metrajlı bir film çekilecek. Tamamı Bayburt mekanlarında çekilecek filmin 1914-1918 döneminde bu topraklarda Bayburtluların yaşadığı acıları konu edecek olan film, Bayburt’umuzun sosyo-kültürel yaşamını da tüm Türkiye’ye tanıtacaktır. Filmin uluslararası yarışmalara da katılma hedefi ile çekilmesi bizi ayrıca gururlandırıyor. Tüm Bayburtlu hemşerilerimizin film nedeniyle Bayburt’a gelecek sanatçı ve teknik ekibe çok iyi ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Ayrıca Bayburtlu bir çok kardeşimizin de filmde rol alması projenin Bayburt’ta özümsenmesi açısından önemlidir. Ülkemizin ve Dünya’nın dört bir yanına dağılmış Bayburtlu hemşehrilerimizin adı “Vefa” olacak filme destek vermelerini bekliyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.