Bayburt Valiliğinden Uyarı…

 • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2016
 • Bu haber 1574 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Valiliğinden Uyarı…

Bayburt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, baraj ve göletlere girmenin yasaklandığı ve girenler hakkında idari yaptırım cezası uygulanacağı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

İlimiz sınırları içerisinde yerüstü ve yeraltı sularının zararlarını önlemek ve bunlardan çeşitli yönlerden faydalanmak maksadıyla inşa edilen  baraj, gölet, regülatör, sulama (sulama kanalları) yada taşkından koruma maksadıyla akarsularda inşa edilen tesislerde, hiçbir şekilde suya girilmemesi gerektiği, suya girmenin can ve mal kayıplarına sebep olacağı, Bayburt Valiliği tarafından alınan karar ile DSİ tesislerinde suya girmenin aykırı davranış olarak belirlendiği ve uymayanlar hakkında 5236 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32, maddesi  ve  5442 Sayılı Kanunu’nun 11/c ve 66. maddesi gereğince idari yaptırım cezası uygulanacaktır.

02 03

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • fatih
  13 Temmuz 2016 11:26

  öncelikle selamlar burdan yetkilileere sesleniyorum bayburt ilinde zaten göllere giren kimse yok durgun suda bataklık oldugunu yeni vali şimdi ögrenmiş olabililir ama bizler küçük yaşta ögreniriz yüzme ögrenmek bir hayat kultarır belkide türkiye deniz kuvetlerinde askeri personel olarak kalabilir ama gel görki artık çoruh nehrinde dahil yüzecek yer kalmadı

 • bayburtluu
  13 Temmuz 2016 18:45

  bayburtun tek güzel yüzme alanı vardı kopuz köprüsü orayıda bozdunuz daaa bunca insan bu sıcakda nerde serinlesin havuz desen 15 tl gidin halka açık yüzme alanları açın zaten biz yüzmeyiz yada havuzun fiyatını düşürün olmaz böyle

 • bihemta
  13 Temmuz 2016 20:42

  bugün yüzmek için yola çıktık önce şehir parkı yukarısından başlayarak kopuz köprüsü ondan sonra maden falan derken neredeyse erzuruma varacaktık ama bir yüzme yeri bulamadık. bir memlekette bu kadar güzel nehir varken bir tane bile yüzme yerinin olmaması insanımıza verilen değeri gösteriyor.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.