Bayburt TSO’dan Teşvik Paketi Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 5 Eylül 2016
 • Bu haber 1390 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt TSO’dan Teşvik Paketi Açıklaması

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı teşvik paketiyle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yumak’ın açıklaması şöyle;

“Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım 4 Eylül 2016 tarihinde Diyarbakır’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine yönelik olarak hükümetimizin uygulamaya koyacağı yeni yatırım ve teşvik paketini açıklamıştır. Ve yine kamuoyumuzun malumları olduğu üzere açıklanan yatırım destek programı kapsamındaki 23 il içerisinde Bayburt da var.

Sayın Başbakan’ımızın açıkladığı yatırım programında başta organize sanayi bölgemizde hayata geçirilecek olan anahtar teslimi fabrikaların inşası, makine ve teçhizat ihtiyacı olanlara kredi garanti fonundan teminat desteği vererek sıfır faizli kredi imkanının sağlanacak olması, Bayburt’ta fabrika kuran yatırımcının ürettiği ürüne devlet alım garantisi getirilecek olması ve tarım ve hayvancılığa özel yatırım ve üretim teşvikleri olmak üzere bir çok teşvik yer almaktadır. Açıklanan paket ilimizde ve bölgemizde bir çok alanda yatırımların artışına, dolayısıyla ilimizin ve bölgemizin ekonomik kalkınmasına çok olumlu bir etki  sağlayacaktır.

Bize göre bugüne kadar ilimizi de içeren en önemli teşvik paketi olan bu programı hayata geçiren Hükümetimize ve Başbakan’ımız Sayın Binali Yıldırım’a, bu programa Bayburt’un da dahil olması için çok büyük emek sarf eden ve pakete tabiri caiz ise Bayburt’a özel teşvikler eklenmesinde çok özel katkıları olduğunu bildiğimiz Maliye Bakanımız ve değerli hemşehrimiz Sayın Naci Ağbal’a ve  Bayburt milletvekilimiz Sayın Şahap Kavcıoğlu’na Bayburt iş dünyası adına teşekkürlerimizi sunuyor, yeni teşvik paketinin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR
  6 Eylül 2016 22:30

  Sayın başkanım ,ticaret ve sanayi odası olarak bu teşvik paketi
  karşısında,hazırlıklarınız ,projeleriniz neler olacak…?
  Asıl görev size düşecek, bu teşvik paketi açıklanmasa da , Bayburt’un
  geleceğinin parlak olduğuna inananlardanız…
  Bundan sonra teşvik paketi diğer projelerde kamuoyunu toplantı ve
  beyanatlarınız la aydınlatmanızı bekliyoruz…
  Zaten Karadenizli iş adamları , Bayburt’u çoktan fark ettiler..
  Demir yolu projesi de, iyice kesinlik kazandı, İRAN’da gündemine aldı
  BAYBURT daha da önem kazandı,kulak ardı ettiğiniz demir yolu
  platformunu da lütfen kurunuz…
  Teşvik paketinin hayırlı olmasını diliyorum…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.