Bayburt Tek Ses Tek Yürek

 • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2016
 • Bu haber 1240 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Tek Ses Tek Yürek

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı, Bayburt’ta STK’lar tarafından protesto edildi.

Bayburt Birlik Vakfı Bayburt Şubesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türk Dünyası Parkı’nda toplandı. Basın açıklamasını okuyan Birlik Vakfı Bayburt Şube Başkanı Yusuf Elçi, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, Türk Milletinin de acı günler yaşadığını söyledi.

Şehitlerin vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaştıklarını ifade eden Elçi, “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan şanlı bayrağımız, her karışında hatıraları bulunan vatan toprakları ve en büyük mirasımız olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yine onlardan aldığımız inanç ve kararlılıkla sonsuza kadar yaşatacağız.” dedi.

Elçi, kardeşliği ve birliği bozmaya çalışan bu terör saldırılarının geçmişte olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacağını, halkın ferasetinin oynanan bütün oyunları boşa çıkaracağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Milletimizi Anadolu coğrafyasından atmak isteyenler bugüne kadar hep hezimete uğradı. Birliğine, dirliğine göz dikenler aynı hüsrana uğrayacaklardır. Bu vesileyle hangi kökene, hangi meşrebe sahip olursa olsun tüm milletime, siyasetçilerine, medya mensuplarına, aydınlara, akademisyenlere, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine seslenmek istiyoruz. Her karışıyla Anadolu ve Trakya toprakları hepimizin ortak vatanıdır. Bu ülkenin ve bu devletin, 78 milyon vatandaşın her birine ihtiyacı var. Aynı şekilde bu ülkeye, yani Türkiye Cumhuriyeti devletine de hepimizin ihtiyacı var. Ülkesini ve devletini kaybedenlerin yürek yakan görüntülerini her gün televizyonlarda seyrediyoruz. Türkiye bizim ortak sevdamız, ortak geçmişimiz ve ortak geleceğimizdir.”

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Kaynak:B.Postası

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • şenol
  13 Aralık 2016 20:52

  Bu birlik beraberlik olduğu müddetçe Allah ın İzni ile bu millete diz çöktüremezler.Topunuz birden gelin tek dişi kalmış canavarlar…

 • HAMİT
  14 Aralık 2016 00:32

  İnsanlar
  veremi 5 bin yıl lanetledi ,
  birşey değişmedi
  çözüm aşıydı çünkü.. anlayana . . .

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.