Bayburt, Kayak Sporunda Sıkıntılı Günler Yaşıyor

 • Albümün Tarihi: 9 Aralık 2016
 • Bu Albüm 1513 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Türkiye Kayak Federasyonu Bayburt Kayak İl Temsilcisi Fatih Durgut ve kulüp yöneticileri basın toplantısı düzenleyerek sorunlarını dile getirdiler.

Bayburt Kop Dağı Kayak Tesisinde ve dolayısıyla kayak kulüplerinin sorunlarının hala devam ettiğine değini vurgulayan Fatih Durgut şunları söyledi; “Bayburt’taki kayak sporuyla ilgili sorunlarımızı nasıl çözeriz ve çözüm yolları nelerdir diye bu toplantıyı düzenledik. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen geçtiğimiz yıl önemli başarılar elde ettik. Şuan antrenörümüz yok ve sorunlarımız hala devam ediyor. Kayak tesisimize ulaşımda dahi problemler yaşıyoruz. Kıt imkanlarımıza rağmen aldığımız başarıları düşünürsek, elimizde  iyi imkanlar olduğunda daha iyi başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Şuan kar ezme makinemiz yok. Karı ezemezsek kayak yapamıyoruz. Geçen yıl Gümüşhane’den ve Erzurum’dan makineler getirerek pistlerimizi yaptık. Bütün bu sorunları başka illerden çözmeye çalışmak çok zor oluyor. Bu yıl sorunları nasıl çözeriz diye Sayın Valimizi ziyaret ederek sorunlarımızı anlattık. Kendileri yardımcı olacaklarını ve bir eylen planı yapılmasını önerdi” diye konuşan Bayburt Kayak İl Temsilcisi Fatih Durgut ve kulüp yöneticileri içerisinde bulundukları sorunları detaylarıyla gündeme getirdiler.

Toplantıya Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Ahmet Karslıoğlu, kısa bir süre önce görevinden ayrılan Cengiz Karakaşoğlu, kulüp yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında il temsilcisi Fatih Durgut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevinden ayrılarak Ankara’ya tayin olan Cengiz Karakaşoğlu’na kayak sporuna verdiği önemli katkıları nedeniyle plaket takdim etti.

Basın toplantısında yapılan konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • bahadır
  12 Aralık 2016 09:49

  çok anlamlı ve güzel bir toplantı ancak bayburt halkı olarakta kop kayak tesisinden yararlanmak isteriz eğer kendi tesisimizi kullanabilirsek şehrimize bu kısıtlı sosyal ortamda daha faydalı olacağına inanıyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.