Bayburt Grup’tan Burs Kazanan Öğrenciler Belli Oldu

 • Haberin Tarihi: 21 Kasım 2016
 • Bu haber 3436 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Grup’tan Burs Kazanan Öğrenciler Belli Oldu

Bayburt Grup binlerce öğrenciye burs verme geleneğini devam ettiriyor. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde müracaat eden öğrenciler burs imkanından yararlanmaya başlıyorlar.

Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

“ Bir toplumun gelişmesi öncelikle o toplumun eğitimli olması ile ilgilidir. Buradan yola çıkarak verdiğimiz eğitim bursları ile bizlerin amacı da şehrimiz Bayburt’a ve Bayburtlu gençlerimizin eğitim seviyesine katkıda bulunmaktır. Bu katkı ile Bayburtumuzun ve ülkemizin geleceğine yatırım yaptığımızı biliyoruz.

BAYBURT GRUP olarak bu yıl eğitim döneminde olan 3500 gencimize burs imkanı sağladık. Özellikle burs için başvuran ve gerekli şartları sağlayan tüm Bayburtlu gençlerimiz bu imkandan faydalandı. Şükürler olsunki, Allah’ım bu imkanları bize verdi.

Bu gençlerimizin eğitimlerini büyük bir başarıyla tamamlayarak gelecekte ülkemize ve Bayburt’umuza büyük hizmetlerde bulunacaklarından asla şüphemiz yoktur. Allah bizlere imkan verdiği sürece geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimine katkılarımız gelecek yıllarda da artarak devam edecektir. Ayrıca BAYBURT GRUP olarak Bayburt’ta yaptırmayı planladığımız okul ve yurt binası için teknik ekibimiz proje çalışmalarını sürdürmektedir.

Bütün hemşehrilerimizin malumu olduğu üzere geçtiğimiz aylarda sayın bakanlarımızın katılımı ile temeli atılan Hacı Kıyası Şentürk Camii ve Külliyesi   inşaatı şehrimizde yükselmektedir. Bu camii ve külliye içerisinde oluşturulacak kütüphane, konferans sakonu ve diğer sosyal alanlarla şehrimizin birçok ihtiyacı karşılanacaktır.

Bir Bayburtlu olarak güzel şehrimiz ve onun güzel insanları için yaptıklarımızı asla yeterli görmüyoruz. Bayburt’un değişmesi ve gelişmesi için sizlerle birlikte daha güzel hizmetler yapacağımıza inancımız tamdır. Hemşehrileri olmaktan gurur duyduğum Bayburtlu gençlerimize burslarının hayırlı olmasını diliyor, her birine eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.

Bayburt halkından tek dileğimiz, hayır dualarını bizlerden eksik etmesinler.”

Bayburt Grup’un verdiği burstan yararlanacak olan öğrenciler aşağıdaki linkten neticeyi öğrenebilecekler. Öğrenciler Web sitesindeki “Burs sonucu” bölümünden TC numaralarını girmeleri yeterli olacak.

Aşağıdaki web sitesi link adresine tıkla;

http://burs.bayburtgroup.com.tr

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Haluk
  22 Kasım 2016 12:09

  Genç Kardeşlerimizin geleceğine yön verecek olan eğitim öğretimin devamı hususunda, böylesine anlamlı bir katkı sunarak onları yalnız bırakmayan ve 3500 öğrencimize burs vererek onları destekleyen Abdurrahman ŞENTÜRK Beyden ve Tüm BAYBURT GRUP Ailesinden Allah razı olsun.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.