Bayburt Çoruh Nehriyle Değişime Hazırlanıyor

 • Haberin Tarihi: 14 Kasım 2016
 • Bu haber 2462 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Çoruh Nehriyle Değişime Hazırlanıyor

Bayburt’ta Çoruh Nehri içerisinde başlatılan yürüme yollarının güzergahları netleşmeye başladı.

Bayburt DSİ şubesi müdürlüğü tarafından yapımı devam ettirilen yürüme yolları için Nehir içerisindeki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Asırlardır şehrin merkezinden geçen Çoruh Nehri başlatılan bu çalışma tamamlandıktan sonra yeni bir kimliğe bürünerek şehre farklı bir görüntü katması bekleniyor. Nehrin içerisinde her iki alanda oluşacak yürüme yolları ve oturma gurupları tamamlanarak 2019 yılında hizmete girmiş olacak.

Nehir içerisinde yapılacak olan yürüme yolları mevcut nehirdeki akan su yatağını da küçültmüş olacak. Erzurum köprüsünden başlayarak Bent köprüsüne kadar yapılacak olan bu proje tamamlandığında şehre önemli bir değişiklik katması bekleniyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • Halil İbrahim
  15 Kasım 2016 08:45

  ilkbaharda nehrin debisi yükseldiğinde ne olacak peki??? herşeyi silsüpür edip gidecek 🙂

 • israFİL
  15 Kasım 2016 10:58

  bu proje bence süper olmuş. özellikle yaz günlerinde kordon gezisi gibi olur. dinlenmek ve vakit geçirmek için süper olur. yapan ve yapımına sebep olanlardan Allah razı olsun.

 • adim
  15 Kasım 2016 11:57

  sahipsiz coruh en ucuz malzeme yapın bakalım başka ihtiyaçlara boş zamanınız yok yürüyüş yolları sımışka yeme gençlerin geceleri takılacakları çoruh manzaralı patika yol belediyeden beklenen en öncelikli meseleydi gerçekleşiyor ama bir gün çoruh azgın şekilde taşarsa hepsini önüne katıp götürdüğünde yine her zamanki gibi gitti paracuklar olacak elde bir çoruh malzemesi kaldı kaleardına tozlu dumanlı park şehiriçine yürüyüş yolları diger sorunları unutturur sanıyorsunuz ama nafile boş ve anlamsız yatırımlar bi önceki bent yapmıştı bu günkü süktürdü bi sonrakide bunun yaptıklarını yıkar olur biter.

 • osman
  16 Kasım 2016 21:23

  Ya şu rezaletlere kim dur diyecek boyle saçmalıklarla şehremi hizmet sayıyolar luzumsuz işlerle boş yere paraları harcamak nereye kadar sürecek o güzelim bayburtun yeşilliğini bahçelerini kuru betonlarla donatanlara nezaman dur denecek binaları nehrin kenarına dizdirenleride izin verenleride kınıyor allah bildiği gibi yapsın sizleri diyorum.. bu şehre daha nekadar ihanet devam edecek çoruhun kenarları bitti sıra içine geldi söylenecek çok söz var ama söyleyemiyorum yazıklar olsun sizlere bu kadar diyorum

 • fatih
  17 Kasım 2016 09:53

  ARKADAŞLAR HİÇBİR ÇALIŞMA LÜZUMSUZ DEĞİLDİR. GÜZEL BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR. ÇORUH SULAMA KANALINA BENZEDİĞİ ZAMAN DAHA MI İYİ. ŞEHRİMİZE BİRAZ GÖRSELLİK KAZANDIRACAK ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ. KEŞKE NEHRİN KENARLARINDA BULUNAN YAPILAŞMA DA KALDIRILSA DA DAHA GÜZEL OLSA… BELEDİYE BU KONUDA BİŞEY YAPAMAZ.BUNU DA VEKİLLERİMİZDEN BEKLİYORUZ. İNŞALLAH GÜNDEME ALIRLAR. ANCAK, NEHİR KIYILARININ TEMİZLİĞİ, YÖRE KÜLTÜRÜNE, ÖRF VE ADETİNE UYGUNLUĞU İÇİN DE KONTROL TEDBİRLERİ ALINMALIDIR. ANKARA ‘DA ÇOĞU PARKTA GÜVENLİK GÖREVLİSİ VAR VE GÖREV YAPIYOR. YAZ AYLARINDA BİZİM DE PARKLARIMIZDA OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BU ÇALIŞMALARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.