Bayburt Artık Bu Filmle Tanıtılacak…

 • Albümün Tarihi: 25 Ekim 2016
 • Bu Albüm 2508 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt’ta ilk kez gerçekleştirilen ve “Haydiyin Bayburt’a Haydi” projesi altında ve KUDAKA desteğiyle tamamlanan Bayburt tanıtım filminin gösteri programı Şair Zihni Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.

Programa Bayburt Valisi İamail Ustaoğlu, Garnizon Komutanı Jan. Alb.İbrahim Ayhan Vural, Belediye Başkanı Mete Memiş, KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr.Mehmet Ali Çakal, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ve bazı kurum amirleri katıldı.

İl Kültür Müdürlüğü tarafından projelendirilen tanıtım filmi Programın açılış konuşmasını İl Kültür Turizm Müdür Vekili Bekir Kurtoğlu yaptı. Kurtoğlu, tanıtım filminin hazırlanışı hakkında bilgi verdi. Daha sonra 15 dakikalık tanıtım filmi programa katılanların beğenisine sunuldu. Kısa halk müziği dinletisi sonrasında Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu tanıtım filmi konusunda düşüncelerini açıkladı.

Vali Ustaoğlu, “Tarihi geçmişi 3000 yıllara dayanan bünyesinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu kadim şehir bir çok güzellikleri kendi içerisinde barındırıyor. Bu anlamda yapılan çalışma inşallah bir ilk olacak ve bundan sonra da devamı gelecek. Hazırlanan 15 dakikalık tanıtım filmiyle ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bayburt’umuz sürekli vurguladığımız gibi, huzur şehri , güven ve emniyet şehri diyoruz. Ama en güzeli de kadim kültürümüzün en önemli nüvelerini kendi içerisinde barındıran tüm tarihi, kültürü ve coğrafi özellikleriyle de çok özel bir şehir konumundadır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında ise davetli programa katılmayan kurum amirlerine sitemde bulunan Vali Ustaoğlu, “ Böyle güzel bir çalışmayı İl Kültür Turizm müdür vekilimiz bana aktardı ve benim imzamla bütün okullarımız başta olmak üzere kamu kurumlarını bu akşam buraya davet ettik. Gördüğüm kadarıyla bizim davetimiz çokta ciddiye alınmamış. Salonda gördüğüm azınlık, maalesef bizim bu çalışmamızın istenen düzeyde mesajının verilemediği veya başta kurum amirlerimiz olmak üzere, benim imzamla bir davete icabetin düşük düzeyde olması beni üzmüştür. Bunu da buradan söylemeden geçemeyeceğim. Yani bu ilde yapılan her çalışma her proje önemlidir. Biz önce kendimizin buna inanması lazım. Bayburt halkı olarak, Bayburt’un yönetiminde idaresinde söz sahibi olan hepimize bu anlamda ciddi sorumluluk düşüyor. Yani ilin valisi olarak böyle bir çalışmaya davet edilipte gelmemeleri beni üzmüştür. Sadece okul müdürlerimiz bu salona gelmiş olsa salonun yarısını doldururlardı. Bunun neden kaynaklandığını araştıracağım. İlimizle ilgili her çalışma çok önemlidir. Hepimiz empati yaparak bu tür çalışmalara öncelikle kendimiz değer ve önem vermeliyiz. Bunun altını da çizerek vurgulamak istiyorum.

Bu tanıtım filmi konusunda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ” dedi.

 

 

 

Bu yazıya 11 Yorum Yapıldı.

 • adem
  26 Ekim 2016 01:08

  Bu güne kadar izlediğim en güzel tanıtım filmi. kale görüntüsü olmasa bayburt olduğunu anlayamazdım, tanımadığım yerler var. fuarlarda belediyelerin hazırladıkları filimlerde 15 dk. mezarlık, türbeler ve kale tanıtılmış diğer 15 dk. belediye başkanlarının konuşuyor olması amaca yönelik olmuyor yani herkes kendisini tanıtımış oluyor, belediye mantığıyla doğru olabilir ama, elin gavuru öyle düşünmüyor.
  il kültür turizm müdürünü tebrik ediyorum, ankara fuarına kurduğu bayburt kalesi tam not aldı. umarım bundan sonraki fuarlarda bu filmle tanıtım yapılır. böyle devam ederse bayburt Turizm bakımından kaybettiklerini geri alır.

 • rasim
  26 Ekim 2016 14:47

  Vali Bey’in, katılımdan yana serzenişine fevkalade katılıyorum. Yalnız ikinci bir yanlışı da hatırlatmadan edemiyeceğim: Gerek sunucuların yaptığı takdim konuşmasında gerekse Sayın İl Müdür Vekili’nin yaptığı açılış konuşmada protokol sıralamasına dikkat edilmemesi de o derece ikaza şayan bir durumdur.

 • kadir
  26 Ekim 2016 20:48

  filmin orjinalini yayınlarsanız sevinirim. işyerlerimizde yayınlar şehrimizin tanıtımına katkıda bulunabiliriz. bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederim

 • GÜRSEL KARAPINAR
  27 Ekim 2016 00:06

  NOKSANLARI OLMASINA RAĞMEN , İLERİDE DAHA GÜZELLERİNİ
  İYİSİNİ , HAZIRLAMAK İÇİN ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLMUŞ…
  EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM…

 • Bayburt Kalesi
  27 Ekim 2016 00:14

  Bu çalışmanın en güzel yanı,kentin çarpık yapılaşmasını
  çirkinliğini her yönüyle ortaya koymuş ,bizlerinde izlemesini
  sağlamışlar..
  Hayırda ŞER, şerde HAYIR vardır demişler….Bu tanıtım bu deyime
  tam uymuş..
  Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz…

 • gökan
  27 Ekim 2016 21:59

  bu proje hakkında bildiğimi söylemek istiyorum 15 temmuz darbe girişimi sonrası yaklaşık bir ay valilik binası önünde ses ve görüntü programını yapan karavanı düşünüp projelendirmesi takdire şayan bir durum. bildiğim kadarıyla tanıtım filmi de bu projenin içerisinde. Kültür müdürlüğünün geçmişini iyi bildiğim için şunu söylemek istiyorum batmış bir kurumdan çalışan bir kurum haline getiren bekir kardeşimizi bayburt yediden yetmişe tanıyor ve çalışmalarına destek veriyor. önceki yöneticilerini hatırlamak bile istemiyorum. saygılarımla

 • murat
  28 Ekim 2016 15:38

  Bayburt için yapılan her haberi farklı yerel medyalardan takip ediyorum nedense zamanla kafamda bir kalıp oluştu bazı medyalar yapılan her yorumu onaylamıyor olması sebebiyle, sadece kendi istekleri doğrultusunda yorum yapılamsını istemelerimi desem, bazı kişilere yada kurumlara karşı saldırımı desem yoksa bayurtta herşeye muhalif olan bir gurubun medyası olma düşüncesimi desem aklıma daha fazla şeylerde gelmiyor değil ama; uzun takipten sonra bayburt medyaya cididyetinden dolayı teşekkür ederim. Kısaca Haydin Bayburta Haydin diyorum.

 • bayburtlu
  28 Ekim 2016 15:59

  şehrin gerçeklerinden uzak bir çalışma olduğu için halktan rağbet görmedi sayın valim biraz memleketin gerçek sorunları ve çözüm yolları ile ilgilenirseniz kimseye davetiye göndermenize gerek kalmayacak salon dolup taşacak ve ayakta alkışlanacaksınız Eski valimiz destan yazan sayın Ali Haydar ÖNER Bey gibi.

 • işkurcu
  29 Ekim 2016 23:52

  biz işkura başladığımızda 5 tane işkurcunun maaşlarını bile bizden para toplayıp dışarda özel muhasebeye yaptırılıyordu bunun için projeye son vereceklerdi Allah razı olsun bekir müdürümden o geldikten sonra günde bir kez kaleyi kontrol eder, turistleri gezdirir, akşam program varsa geceler kurum içinde kontrol etmediği yer kalmazdı. disiplinli çalışkan adam gibi adam. bayburt kalesinin minyatürünü yapalım dedi yaptı, Abdulvahap gazi türbesinin yapılması için ne çabalar harcadığını biliyorum . en çok istediği şeyde bayburt kalesinin onarılması eminim onuda başaracak. yeterki destek olalım.

 • arif
  30 Ekim 2016 00:06

  Böyle güzel bir filmin yapılmasına sebep olan sayın valimizi tebrik ediyorum. bayburtun gelişmesine en büyük katkıyı sağlaması gerekenler olan kurum müdürlerine gelince bayburt adına üzülüyorum. bu projeyi yapan kültür müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum bayburta böyle genç dinamik insanlar lazım ve tabiki bunlara destek olmak lazım. bursada yaşayan bir bayburtlu olarak acizane düşüncelerim bunlar.

 • üniversiteli asım
  30 Ekim 2016 00:15

  bize bayburt nerde diyenlere cevap olmuş. uzaydan bayburta kadar iniyoruz. etkili bir film emeği geçenlerin eline sağlık

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.