Bakan Ağbal Kesin Konuştu, “Herkes Oradan Taşınacak”

 • Haberin Tarihi: 13 Mart 2018
 • Bu haber 320 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bakan Ağbal Kesin Konuştu, “Herkes Oradan Taşınacak”

Maliye Bakanı Naci Ağbal, hafta sonu Bayburt’u ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında Kaleardı Mahallesinde bulunan şantiyelerin kısa süre içerisinde kaldıracağını söyledi. 

Basın açıklamasında Bayburt’a yapılan yarımları sıralayan Ağbal, Kaleardı Mahallesinde bulunan şantiyelerle ilgili şunları söyledi: 

“Bayburtlu kardeşlerim bundan böyle Kaleardı mahallesini daha çok ziyaret edecekler. Bildiğiniz gibi orada Kaleardı Parkı’nı yaptık. Bu bölgede bulunan parkın karşısındaki şantiyeleri oradan taşıyacağız. Kaleardı Mahallesi Bayburt’un yeni bir sosyal yaşam bölgesi haline gelecek. Orada yapılacak olan Kültür Han ve Kırgızistan Merkezi projeleri ve yapılan yeni parkıyla o bölge yeni bir çekim merkezi haline gelecek. Orada bulunan şantiyeleri birkaç ay içerisinde taşıyacağız. Burada kesinlikle geri adım atılmayacak, buradan herkese söylüyorum. Şantiyeler oradan taşınacak. Devlet olarak belediye olarak taşınma ile ilgili üzerimize düşen her türlü yardımı ve desteği kendilerine vereceğiz. Ama oradan toz bulutu kalkacak. Oradaki şantiyeler taşındıktan sonra ise o bölgede oluşturacağımız yeni yaşam alanlarıyla Kaleardı Mahallesinin çehresi değişmiş olacak.”

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • bayburtlu
  14 Mart 2018 12:50

  teşekkürler sayın bakanım.Allah sizden razı olsun.

 • bay
  15 Mart 2018 07:40

  Sayın bakanım çok teşekkür ederim çok yerin de isabetli bir karar…

 • 69YILDIZ
  15 Mart 2018 16:53

  Sayın Bakanım Saygılarımı Sunarım.Yapmış olduğun yatırım ve hizmetlerin içi teşekkür ederim.İstirhamımız en eski kara yolu olarak geçen BAYBURT İSPİR kara yolunu büyük proje olan OVİT tüneline entegre olmasıdır.Ovit projesi sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile sayın RECEP AKDAĞ ın Baba ocaklarına yapmış oldukları yatırımlarıdır. Siz sayın NACİ AĞBAL bakanımında Baba ocağına yapacağınız Bayburt İspir kara yolunun Ovit e sıtandartı yüksek bir yol ile bağlanmasını arzederiz. Saygılarımla.

 • sevki cihani
  18 Mart 2018 23:59

  selam aleyküm sevgili hemserilerim .kala ardinin 2.uzungöl olmasi icin hemen seferber olalim herkese bu haberi ulastiralim o Zaman bayburt ta turizm nasil gelistigini görelim ve kakaardi cevresi daglarini hemen cam agaclariyla süsleyelim .almanyadan bayburt devetasi köylü cihani ölmez

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.