Artık Çiftçinin Danışmanı Var

 • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2016
 • Bu haber 1451 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Artık Çiftçinin Danışmanı Var

Tarımsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla, kırsalda yaşayan ve tarımsal faaliyetlerle iştigal eden her çiftçiye tarım danışmanı tahsis edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan bu yeni çalışma modeli Bayburt’ta il genelinde uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında, Bakanlığın kayıt sistemlerine kayıt olup olmadığına bakılmaksızın tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle uğraşan tüm çiftçilere bir Ziraat Mühendisi ile bir Veteriner Hekim danışman olarak görevlendirildi.

Yeni çalışma modeli ile ilgili olarak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut yaptığı açıklamada; ” Taşra teşkilatı olarak kırsalda yaşayarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin bilgiye daha kolay erişimi, sorunlarının çözümü ve eğitimi konularında desteklenmesi amacıyla ortaya konan bu modelin ülke tarımı için oldukça önemli olduğunu, Bayburt’ta İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizle kurduğumuz yakın ilişkinin bu modelle daha da güçleneceğine inanıyoruz. Teknik personellerin köylerde çalışmaları devam ediyor. Tarımsal işletme danışmanları olan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerine saha çalışmalarında yardımcı olunmasının modelin etkinliği ve faydası açısından oldukça önemli olduğunu, çiftçilerimize ait sorunların bizzat tarımsal işletme danışmanları vasıtasıyla çözüme kavuşturulmasını hedefliyoruz. Tarımsal işletme danışmanlarının görevli olduğu işletme ile ilgili her türlü bilgi, belge, proje ve kayıt işlemlerini yürütmekle sorumludur. Yeni modelin Bayburt tarımına önemli ivmeler kazandıracağına inanıyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • çiftçi
  20 Ekim 2016 14:28

  Sayın yetkililer ; bu proje ile söz verdiğiniz kişilere iş imkanımı verdiniz , yoksa gerçekten çiftçilere önem vermeye karar mı verdiniz….

 • Hasan
  24 Ekim 2016 13:46

  Öncelikle iyi çalışmalarınızdan dolayı emeği geçenlere teşekkür ederiz.
  Diğer açıdan biraz daha bilgi edinmek istiyorum:
  Tarım danışman(lar)ı kim(ler)?
  Baburt Merkez Uluçayır Köyündenim ve ÇKS’ye kayıtlı çiftçi üreticiyim.Benim danışmanım kim?
  Ad ve iletişim bilgileri tarafıma iletilebilirse menun olurum.Selam ve saygılar…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.