Arıcılara DOKAP Desteği

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2016
  • Bu haber 1230 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Arıcılara DOKAP Desteği

Doğu Karadeniz Projesi  Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ve Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “ Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında  85 arıcıya toplam 164 bin TL tutarında malzeme desteği  sağlandı.

Malzeme dağıtımı konusunda açıklama yapan İl Müdürü  Abdulkadir Karabulut “Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planı doğrultusunda uygulamaya konulan “Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi” kapsamında bölgedeki il müdürlükleri ile koordinasyon sağlanarak arıcılığın ana arı, polen ve propolis gibi değişik üretim kollarında arıcılara eğitimler düzenlenmiştir.

Bu amaçla İl Müdürlüğümüz ve DOKAP arasında yapılan protokol ile 2016 yılı içerisinde toplam 82 arıcımız ana arı, polen ve propolis üretimi eğitimine katılmıştır. Yıl içerisinde yapılan eğimlere katılan 82 arıcıya “DOKAP Arıcılık Altyapısının Desteklenmesi Programı” kapsamında 1065 adet polen tuzaklı kovan, 34 mini buzdolabı, 3 polen kurutma makinesi, 4 polen ayıklama makinesi ve 1065 propolis kapanı hibe olarak verilmiştir. Karadeniz Bölgesinde arıcılık konusunda böyle entegre bir proje yapılması  bölge arıcılığının geliştirilmesine, markalaşmasına ve ürün çeşitliliğinin arttırılmasına önemli katkı sağlayacaktır. Dolayısı ile bu çalışmanın yürütülmesinden dolayı ilimiz arıcılığı adına DOKAP idaresine ve Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

1 2 3

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.