Ali Yalçın, Bayburt’tan Türkiye Gündemini Değerlendirdi

 • Albümün Tarihi: 26 Kasım 2016
 • Bu Albüm 1707 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Bayburt şubesinin yeni binasının açılışında Türkiye gündemini değerlendirdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Bayburt Şube Başkanı Fikret Özbey ve yönetim kuruluyla birlikte bir çok üyenin katılımıyla sendika binasının açılışını dualarla yaptılar. Daha sonra basın açıklaması yapan Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’yi hedef alan Avrupa Birliğine yüklendi ve “Türkiye kral çıplak demeye devam ediyor” dedi. Türkiye’deki darbe girişimine de değinen Yalçın’ın yaptığı konuşmasının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • sinirhastası
  26 Kasım 2016 19:44

  Sayın Genel Başkan ,
  Mensubu oldugunuz camiadaki eğitimcilerin milli eğitimi hakkı ile verdiğine inanıyor musunuz? Çünkü Sürekli ulusal gündem hakkında konuşmalar yapıyorsunuz.

  2- geçmiş yıllardaki zam pazarlgi sonucu memur un mağdur olduğu ortada dir. Peki dolar kuru %40 artmış iken gene % 2 ler 3 ler le mi masada olacaksınız.

  Teşekkürler

 • hasan
  29 Kasım 2016 07:11

  adamın gözü siyasette ne işi var memur haklarıyla memur basamak bunlar için meclise gider memuru unuturlar diğeri öyle yapmadı mı siz uyumaya devam ederseniz çok daha sizi basamak yaparlar

 • murat
  30 Kasım 2016 23:30

  memur sen sen ama hep ben hep ben hep siyasete göz kırpmalar ne zaman sendikacı olacaksınız

 • pulurum
  1 Aralık 2016 11:52

  yazık ki ne yazık
  Sivil toplumları ticari kafayla değerlendirip eğitimi ve öğretmenin itibarını pula çeviren kardeşim. Memurun öğretmenin özlük haklarındaki kazanımlarını eğitimde elde edilen dini eğitimi Kur’an eğitimi özgürlüğünü memurlarda ve öğrencilerde başörtüsü serbestliğini sağlayan 12 milyon imzayı 6+5 oranındaki çalışana zam oranını, asgari ücretteki 1300 tl yi emeklilikteki ikramiye farkını destekleme yetiştirme kurslarındaki ekders ücretinin iki katına çıkarılmasını emeklilikte hiçbir hükmü olmayan 100 tl lik seyyanen zamlardansa taban emekli aylığını ve emekli ikramıyesi farkı oluşturan taban aylığa zammı hangi birini sayayım ki belli ki siz ya memur değilsiniz ya da bu ülkede yaşamıyorsunuz yada bir ihtimal daha var körsünüz. Bu nedenle kazanımları görmüyorsunuz.

  Ayrıca Sivil toplumun ülke gündemini takip ediyor belirliyor yada yönlendiriyor diye eleştiren kardeşimin sivil toplumun ne işe yaradığını bilmediğinin açık göstergesidir. Doğruya sadece zam pazarlıkların sivil toplumları takip edenler 3 dönem kuralını ve bunun Genel Başkanları da kapsadığını nereden bilsin sendika başkanının toplumsal olaylarda ve ülke gündemine dair etki alanının milletvekilinden daha geniş olduğunu. Bilerek mi konuşuyoruz bilmeden mi konuşuyoruz. Yoksa çamur siyasetimi güdüyoruz. Yazık ki ne yazık.

 • sinirhastasi-2
  2 Aralık 2016 11:38

  pulurum
  Halen daha dini kullanarak bu konuda örnekler vererek ülkeyi idare etmeye çalışıyorsunuz.Bugun ve geçmişte ulkemizde başortsu v.s. sıkıntısı yasanmıştır ama halen daha bunları malzeme olarak kullanmak sizin başka bir icraatınızın olmadığının göstergesidir.

  2017 yılında alınacak zam oranı 3+4 dür.Dolar %40 artmıştır. yazdığınız gibi 5+6 dahi olsa ne yazar.. memurun parası erimektedir.vakti zamanında dolar 1 tl olacaktı. hani nerede? 4 tl oluyor nerde ise.. 1300 tl dediğiniz asgari ücret başka bir partiden copy paste dir. (+işçilere yöneliktir memur sendikası ile ne alakası var) çevir kazı yanmasın mantığı ile başımıza icat çıkardılar denmiştir ve zam yapılmak zorunda kalınmıştır. alınan ak ders ücretleri komik rakamlardır .. bunlarla uğraşmayın allah aşkına…
  tartışmayı fazla uzatmak gereksiz…
  sonuç:
  40 matemetik sorusundan ortalama 4 net yapan bir nesili yetiştiren milli eğitimle 2023’ü de yakalarsınız.2071 de yakalamayı bırakın kendisi ayağınıza gelir..peh ki ne peh…gerçek işinize eğitime odaklanın…gençliğin hali ne durumda farkındamısınız…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.