Ağbal, Engelli Yaşam Merkezini Ziyaret Etti

 • Albümün Tarihi: 19 Haziran 2016
 • Bu Albüm 1415 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt’u ziyarete gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kaleardı Mahallesi’nde Bayburt Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkez’inde, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği tarafından alınan 55 bisikleti çocuklara hediye etti.

Önemli konulara değinen Bakan Ağbal, Türkiye’de devamlı istihdam üreten bir ekonomi olduğunu vurgulayarak, son bir yıl içerisinde 1 milyon 40 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.

Ağbal, “Birçok ülke ekonomik olarak kendini toparlayamamış, ekonomilerini ayağa kaldıramamış ve ekonomileri dibe vurmuş durumda. Bun ülkeler zamanında Türkiye’ye, şöyle yapın, böyle yapın’ diyorlardı. Hatırlıyorum o yılları. Şimdi şükürler olsun biz onlara akıl veriyoruz. Diyoruz ki; ekonomiyi yönetecekseniz böyle yönetin. Bugün sapa sağlam bir kamu maliyemiz var. Sapa sağlam bir bankacılık sistemimiz var. Büyüyen ve istihdam yaratan bir ekonomimiz var.”

Türkiye’de en çok yatırımın eğitime yapıldığını belirten Bakan Ağbal, 60 bin öğretmen açığının kapatılması noktasında Şubat ayında öğretmen ataması yapılacağını ifade etti.

Bisiklet dağıtımı programına, Bayburt Valisi  İsmail Ustaoğlu, AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Faruk Kılıçaslan, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • hasan
  21 Haziran 2016 15:49

  helal sana faruk abi

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.