Açığa alınan 135 Kişiden 10’u Tutuklandı

  • Haberin Tarihi: 28 Temmuz 2016
  • Bu haber 3377 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Açığa alınan 135 Kişiden 10’u Tutuklandı

Bayburt’ta Fetullahçı Terör Örgütüyle ilgili soruşturma kapsamında bazı kamu kurumlarından 135 kişi görevden uzaklaştırılırken 10 kişi ise tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında yürütülen çalışmalarda adliye, polis, milli eğitim, üniversite, müftülük ve sağlık gibi kamu kurumlarındaki üyeleri deşifre ediliyor. 16 Temmuz’dan bu yana 59 milli eğitim, 36 emniyet mensubu, 16 üniversite personeli, 11 İl Müftülüğü, 5 Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 5 Polis Meslek Yüksek Okulu, 3 Sağlık İl Müdürlüğü, 3 adliye personeli, 1 defterdarlık, 1 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 1 Mahalli İdareler İl Müdürlüğü, 1 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 1 İl Özel İdare ve 1 Halk Sağlığı Müdürlüğü olmak üzere toplam 145 kamu personeli hakkında işlem yapıldı.

Haklarında işlem yapılan kamu görevlilerinden 3 milli eğitim, 2 hakim, 2 emniyet, 1 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 1 İl Mahalli İdareler ve 1 de müftülük personeli olmak üzere 10 kişi tutuklanırken, 135 kamu çalışanı ise açığa alındı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.